Salon Pekin 2016 | Nowy SUV Volkswagena | Potężna hybryda?

Volkswagen przywiezie do Pekinu nowego, dużego SUV-a. Wiele wskazuje na to, że będzie to bardzo mocna hybryda

Volkswagen Budd-e | Powstanie produkcyjna wersja

Już od jakiegoś czasu wiemy, że podczas Beijing Motor Show 2016 Volkswagen zaprezentuje koncept nowego, dużego SUV-a. Niektórzy podejrzewają nawet, że prototyp będzie bezpośrednią zapowiedzią nowego Touarega. Niemcy podgrzewają atmosferę przed targami i wypuścili do sieci cztery zdjęcia-teasery SUV-a.

Oczywiście Volkswagen na razie nie zdradza żadnych szczegółów technicznych. Jednak z poprzednich informacji i przecieków wynika, że koncept prawdopodobnie będzie hybrydą typu plug-in. Połączone siły jednostki spalinowej i silnika elektrycznego (silników?) miałyby oferować kierowcy aż 376 KM mocy i 699 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Taka moc oczywiście przełożyłaby się na znakomite osiągi. Pierwsza setka na liczniku? Około 6 sekund. Prędkość maksymalna? 223 km/h. Spalanie powinno tylko lekko przekraczać 3 litry na 100 km. Na samych bateriach SUV VW pokona 50 km.

Pierwsze zdjęcia konceptu bardzo przypominają teasery Budd-e, dlatego nie powinno być dużym zaskoczeniem, jeżeli Volkswagen zamiast hybrydy zdecyduje się na 100% elektryczne auto.

Za to we wnętrzu możemy się spodziewać się bardzo nowoczesnego projektu i całej masy technologicznych nowinek. W zapowiedziach Volkswagen określa koncept mianem "jednego z najbardziej zaawansowanych techniczne luksusowych SUV-ów na świecie". Nie zabraknie więc dużych ekranów dotykowych, 12,3-calowego Virtual Cockpit zamiast klasycznych zegarów i systemów autonomicznej jazdy.

Dni prasowe pekińskiej imprezy ruszają już 25 kwietnia. Wtedy dowiemy się o koncepcie znacznie więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

VW Tiguan GTE Active | Hybryda do zadań specjalnych

INNE LINKI

Koniec Volkswagena Phaetona

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

Czarne chmury zbierają się nad Volkswagenem Garbusem

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.