Dzięki polskiej aplikacji Uber zatrudni niepełnosprawnych kierowców

Migam to aplikacja polskiej firmy, która umożliwia komunikację osób niesłyszących ze słyszącymi. Dzięki niej niepełnosprawni kierowcy będą mogli świadczyć usługi przewozowe za pośrednictwem platformy Uber. Jak to działa?

Uber ma się dobrze. Chce kupić 100 tysięcy Mercedesów klasy S

O Uberze znowu głośno. Na szczęście, tym razem w bardzo dobrym świetle, a nie w kontekście naginania przepisów albo niekończącej się wojny z taksówkarzami. Uber postanowił wesprzeć program zatrudniania głuchych i niedosłyszących kierowców. To prawdziwy przełom na rynku.

Uber mógł podjąć taką decyzję dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii. Niedosłyszący albo niesłyszący kierowca nie będzie miał najmniejszych problemów z porozumieniem się z klientem dzięki aplikacji Migam, za którą odpowiada polska firma Migam.org.

Czym jest Tłumacz Migam? Jak czytamy na oficjalnej stronie projektu, to "usługa natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej oraz dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę z podłączeniem do Internetu". Aplikacja dostępna jest na dwóch najbardziej popularnych platformach mobilnych - znajdziemy ją i w sklepie Google Play i AppStorze.

Migam.org funkcjonuje na rynku od 2011 roku. Firma od początku skupiła się na języku migowym i pomocy osobom niesłyszącym w komunikacji ze światem. Głównym celem jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. Jak pokazuje przykład Ubera, wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Z Migam współpracują także tacy giganci jak Samsung, PKP, PZU, RTV Euro AGD czy operator komórkowy T-Mobile.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szeroki łukiem | Najgorsze używane samochody

INNE LINKI:

Ten kraj mówi "nie" samochodom z silnikami spalinowymi

100-letnim Fordem T dookoła świata

Tesla Model 3 | 180 tys. zamówień w dobę, a to dopiero początek!

Nowa limuzyna Putina

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.