Wideo | Bugatti Chiron przyłapany w Monako

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie zobaczyliśmy Bugatti Chirona. Już niedługo nowy król supersamochodów wyjedzie na drogi. Jeden Chiron został przyłapany w Monako

Tak brzmi Lamborghini Centenario

Jeden z najwspanialszych supersamochodów ostatnich lat, Bugatti Veyron, przeszedł w tym roku na zasłużoną emeryturę. Jego następcę zobaczyliśmy podczas marcowych targów w Genewie.

Nowy supersamochód pełnymi garściami czerpie z Veyrona oraz koncepcyjnego Bugatti Vision Gran Turismo. A to oznacza tylko jedno - mamy do czynienia ze spektakularnym projektem, który po prostu zapiera dech w piersiach. Całość ma nie tylko świetnie wyglądać, ale, jak przystało na Bugatti, jest także w najdrobniejszym detalu dopracowana aerodynamicznie.

Sercem Chirona jest potężny 8-litrowy poczwórnie doładowany silnik W16 o mocy 1500 KM i 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Maksymalna moc dostępna jest przy 6700, a moment w przedziale 2000-6000 obrotów na minutę. Jednostka współpracuje z przeprojektowanym dwusprzęgłowym automatem o siedmiu przełożeniach. Moc trafia oczywiście na wszystkie koła supersamochodu.

 

Osiągi nowego Bugatti mogą przyprawić o zawrót głowy. A trzeba wspomnieć, że Francuzi od razu zapowiedzieli, że to dopiero wstęp. Już za jakiś czas powstanie wersja Super Sport, która pokusi się o bicie rekordów świata.

0-100 km/h - mniej niż 2,5 sekundy

0-200 km/h - mniej niż 6,5 sekundy

0-300 km/h - mniej niż 13,6 sekundy

Prędkość maksymalna - 420 km/h

ZOBACZ TAKŻE:

Koenigsegg Regera | Bugatti Chiron na celowniku

INNE LINKI

Jadowity Hennessey znowu podgryza Bugatti Veyrona

Bugatti Chiron | Cesarz powrócił!

Lamborghini Centenario | Tak powinien wyglądać supersamochód!

Aston Martin DB11 | Nie ma go na rynku, a złożono już 1 400 zamówień

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.