Prototypy | BMW Z5 już na ulicach

Jakiś czas temu sieci pierwsze szkice prezentujące nowe BMW Z5, które zastąpi wysłużony już model Z4. Teraz przyłapano jeżdżące Z5 w kamuflażu. Auto będzie wyposażone w miękki dach zamiast metalowego, jak to miało miejsce do tej pory

Dziewczyna i samochód: Monia Perka i BMW Z4

Inżynierowie BMW pracują od jakiegoś czasu nad następcą BMW Z4. Model Z5 oprócz zmian w stylistyce nadwozia i wnętrza będzie odróżniał jeszcze jeden znaczący element. Zamiast twardego dachu pojawi się tam konstrukcja z brezentem. Ma to swoja wady i zalety, ale w kwestii redukowania masy samochodu nie ma konkurencji.

BMW Z5 zostało wreszcie przyłapane na ulicy. Auto ma na sobie maskujący kamuflaż, ale możemy się z zdjęć wiele dowiedzieć. Wcześniej w sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje nowego modelu Z5 przygotowane przez ekipę OmniAuto.it. Premiera nowego modelu jest planowana gdzieś w okolicach 2017 lub 2018 roku, więc na oficjalne przecieki przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na razie możemy posiłkować się jedynie pierwszymi plotkami.

BMW Z5 będzie większe od Z4. Nowe auto będzie miało dłuższą maskę, szeroki grill w kształcie nerek, krótki zwis tylny. Kierowca będzie zajmował niską pozycję za kierownicą. Niewykluczone, że równolegle pojawi się też model ze znaczkiem Toyoty, który będzie duchowym następcą modelu Supra.

Poza wersją roadster bawarski producent zaprezentuje także wersję coupe, która pojawi się rok po premierze Z5. Pod maską pojawią się dobrze znane cztero- i sześciocylindrowe silniki konstrukcji BMW. Poza wersją hybrydową, która zostanie przygotowana przez specjalistów z Japonii. Nie zabraknie także wersji z literką "M", która w maksymalnym wariancie zaoferuje nawet 600 KM.

Auto w standardowej wersji będzie napędzane na tylną oś. Za dodatkową opłatą będzie można zamówić xDrive przekazujący napęd na wszystkie koła.

Nie wiemy jeszcze, ile z tych plotek stanie się rzeczywistością. Jednak współpraca BMW i Toyoty przy produkcji sportowego samochodu może się okazać strzałem w dziesiątkę.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M2 | Nareszcie coś fajnego!

INNE LINKI

Programiści stworzą nowe modele BMW ?

BMW wprowadza M7 i Serię 9

BMW M nie porzuci tradycyjnych rozwiązań

BMW Serii 8 wraca do gry

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.