Pierwsze wieści o nowym Volvo XC60

Wielkimi krokami nadchodzi czas na drugą generację Volvo XC60. Po premierze większego brata szwedzkiego SUV-a oczekiwania są spore. Właśnie pojawiły się pierwsze, nieoficjalne szkice prezentujące model

Volvo | Lista nowości 2017

Szwedzka marka może się na razie cieszyć dużym popytem na największego SUV-a XC90. Jednak wkrótce dołączy do niego kolejna generacja modelu XC60, który pozostaje w niezmienionej formie już od ośmiu lat. Mimo upływu lat pierwsza generacja nadal sprzedaje się bardzo dobrze. W samym 2015 roku sprzedano 77197 egzemplarzy tego modelu, co jest wzrostem o 23 procent w porównaniu z 2014 rokiem. Dzięki temu auto króluje w segmencie SUV-ów średniej wielkości na rynku europejskim.

Prawdopodobnie Volvo obierze drogę rewolucji w stosunku do tego modelu. Możemy się spodziewać całkowitego przeprojektowania nadwozia i wnętrza. Oczywistą inspiracją będzie tutaj większe XC90, a sam model powstanie na tej samej płycie podłogowej SPA. Pod maską zagoszczą wyłącznie czterocylindrowe jednostki z turbodoładowaniem. Inżynierowie pracują nad tym, żeby masa samochodu znacząco spadła. Właśnie w sieci pojawiły się pierwsze, nieoficjalne wizualizacje wykonane przez Jana Kamensitiaka.

Niewykluczone, że już jesienią auto pojawi się na targach motoryzacyjnych w Paryżu. Na razie w wersji koncepcyjnej, ale już w przyszłym roku możemy się spodziewać auta w salonach. Volvo pracuje także nad mniejszym modelem, XC40, który zostanie zbudowany na płycie podłogowej CMA. Ten model również powinien ujrzeć światło dzienne przed końcem tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo S 60 Polestar | Pierwsza jazda | Frajda limitowana

INNE LINKI:

Volvo V40 | Czas na facelifting

Volvo V60 Cross Country | Test | Pełne sprzeczności

Volvo XC90

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.