Audi A8 L extended | Limuzyna w rozmiarze XXL

Audi wysz這 naprzeciw oczekiwaniom tych, dla kt鏎ych A8 L to za ma這

Lawina nowości w Audi. Co Niemcy szykują na najbliższe lata?

Na zamówienie jednego z europejskich klientów, koncern z Ingolstadt zbudował jeden egzemplarz limuzyny w wersji kingsize. Podobno Audi otrzymuje już kolejne zamówienia.

Blisko rok zajęło ekspertom opracowanie, zaprojektowanie i zbudowanie Audi A8 L extended, mierzącego 6,36 m długości i 4,22 m rozstawu osi. Samochód wyposażono w lekką, prawie w całości aluminiową karoserię znaną z seryjnego A8, osadzoną na Audi Space Frame. W procesie produkcyjnym powiększonego modelu inżynierowie wydłużyli progi boczne i tunel środkowy, wykorzystując w tym celu wytłaczane, aluminiowe profile, wspomagające również obieg powietrza w tunelu środkowym. Podwójna ścianka oddziela przedział pasażerski od bagażnika, a w dach wmontowano dodatkowe aluminiowe profile rurowe oraz usztywnienia poprzeczne. Dzięki tym zabiegom, sztywność skrętu jest taka sama jak w modelu A8 L.

Reprezentacyjna limuzyna formatu XXL ma o 1,09 m większy rozstaw osi niż wydłużona wersja Audi A8. W zewnętrznej warstwie dachu inżynierowie umieścili szklaną szybę długości 2,40 m, dającą poczucie jeszcze większej przestrzeni. Rolety przeciwsłoneczne - po jednej na każdy rząd siedzeń - zapobiegają nagrzewaniu się wnętrza przy silnym nasłonecznieniu. Reflektory i światła tylne posiadają małe, dodatkowe światła obrysowe, przewidziane przepisami prawa dla pojazdów tej długości.

Wszyscy pasażerowie Audi A8 L extended siedzą w kierunku jazdy. Sześć siedzeń obszyto miękką skórą Valcona. Fotele drugiego i trzeciego rzędu są pojedyncze i wyposażone w elektryczną regulację. Dodatkowo, przy trzecim rzędzie siedzeń znalazło się miejsce na wyświetlacz Rear Seat Entertainment oraz lodówkę.

Za napęd wyjątkowego Audi A8 odpowiedzialny jest silnik 3.0 TFSI o mocy 310 KM, generujący moment obrotowy 440 Nm. Dzięki niemu limuzyna od 0 do 100 km/h przyspiesza w 7,1 sekundy, a jej prędkość maksymalna, elektronicznie ograniczona, wynosi 250 km/h. Ośmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów tiptronic przekazuje siły napędowe na cztery koła. Za 19-calowymi, 15-ramiennymi felgami, zamontowano układ hamulcowy zapożyczony z Audi S8.

ZOBACZ TAKŻE:

Audi A3 i S3 po faceliftingu | Zmiany na lepsze

INNE LINKI:

Prześwietlamy ceny | Audi

Nadciąga Audi R8 ze słabszym silnikiem

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Robert Lewandowski odebrał nowe Audi

źródło: Okazje.info

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.