Wideo | Tesla Model 3 wyjechała na drogi

Do rynkowego debiutu Tesli Model 3 jeszcze bardzo daleka droga - produkcja ruszy dopiero pod koniec 2017 roku. Jednak w Kalifornii już można zobaczyć jeżdżące prototypy

Produkcja Modelu 3 ruszy dopiero pod koniec 2017. Wszystko wskazuje więc na to, że do pierwszych klientów auto trafi dopiero na przełomie 2017 i 2018. Jednak na amerykańskich drogach pojawiły się już jeżdżące prototypy. Jeden z nich przyłapano na drogach Kalifornii:

 

Dlaczego Tesla Model 3 wzbudza takie zainteresowanie?

Model 3 określa się mianem jednej z najważniejszych motoryzacyjnych premier ostatnich lat. To elektryczny samochód, który może zrewolucjonizować branżę. Model 3 wymiarami odpowiada Audi A4, Mercedesowi klasy C i BMW serii 3. Na jednym ładowaniu może pokonać 346 km, a do pierwszej setki rozpędza się w niecałe 6 sekund. Najważniejsza jest jednak cena - Tesla Model 3 kosztuje 35 tysięcy dolarów (ok. 140 tys. złotych).

Przed premierą zakładano, że może to spowodować w Stanach prawdziwy boom na Teslę, bo - w zależności od stanu - amerykańscy kierowcy mogą liczyć na dopłaty do samochodów elektrycznych w wysokości 7,5 - 13 tys. dolarów.

I analitycy się nie pomylili, Tesla Model 3 bije sprzedażowe rekordy jeszcze przed rynkową premierą. W dobę po prezentacji licznik złożonych zamówień i zapłaconych zaliczek (1000 dolarów) dobił do 180 tysięcy. Teraz to grubo ponad 325 tysiące...

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

INNE LINKI

Tesla Model S dla dzieciaków

Tesla Model S P85+ | Pierwsza jazda | Tesla byłby dumny?

Porsche Mission E | Tak prezentuje się na filmach

Najszybszy elektryczny samochód na świecie? Chevrolet Corvette!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.