Lexus pracuje nad następcą LF-A

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów ekstremalnego Lexusa LF-A. Wszystko wskazuje na to, że Japończycy pracują nad następcą tego modelu

Ostatni Lexus LFA

Już kilka razy w ostatnich miesiącach przedstawiciele Lexusa zarzekali się, że w najbliższej przyszłości nie powstanie kolejna generacja Lexusa LF-A. Wygląda na to, że był to lekki blef ze strony japońskiego koncernu, ponieważ pojawiły się informacje, że samochód podobnego kalibru zostanie zaprezentowany już za trzy lata na targach Tokio Motor Show.

Na ten temat donosi jeden z japońskich portali internetowych, który jest zwykle dobrze poinformowany w tych kwestiach. Następca Lexusa LF-A będzie wyposażony w silnik V8 o pojemności 3,7 litra. Jednostka spalinowa będzie wspomagana przez elektryczną, dzięki czemu maksymalna moc całego zestawu wyniesie około 800 KM. Jeżeli te rewelacje się potwierdzą, nowy model będzie o 240 KM mocniejszy od poprzednika, mimo utraty dwóch cylindrów i zmniejszenia pojemności.

Dzięki temu na pewno poprawi się zużycie paliwa, ale przecież nie o to chodzi w supersamochodach. Mniejszy silnik to także mniejsza masa, co powinno wpłynąć na osiągi.

Na razie przedstawiciele japońskiej marki nie komentują tych doniesień. Kilka tygodni temu szef europejskiego Lexusa powiedział tylko tyle, że nie ma żadnych planów na wprowadzenie takiego modelu w najbliższym czasie, ale niewykluczone, że Lexus stworzy kolejne superauto.

Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne doniesienia z Kraju Kwitnącej Wiśni.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus NX 200t F Sport | Test | Nieszablonowy

INNE LINKI

Nowy Lexus RX | Ceny w Polsce | W środku stawki

Lexus RC F | Znamy polskie ceny

Toyota Prius | Piękna czy bestia?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.