Nowa limuzyna Putina

Podczas gdy na całym świecie od kilku dni o Rosji mówi się w kontekście "papierów z Panamy", w świecie motoryzacji doszło do innego wycieku z Putinem w tle. Oto nowa limuzyna włodarza Rosji

Przetarg na limuzyny dla BOR | VIP-y jednak nie wsiądą do Audi?

Rosjanie od wielu lat starają się dorównać lub prześcignąć Amerykanów w wielu kwestiach. Jedną z nich jest pierwsza limuzyna, którą porusza się głowa państwa.

Właśnie wyciekły pierwsze zdjęcia nowej, luksusowej limuzyny, do której Władimir Putin przesiądzie się już w przyszłym roku. Reprezentacyjny samochód o nazwie Korteż nie był tanim projektem. Budowa samochodu pochłonęła nawet 54 mln dolarów.

Moskiewski zakład zamierza wyprodukować w przyszłym roku 200 egzemplarzy tego modelu, a finalnie powstanie tylko 5 tys. egzemplarzy, które będą dostępne w kilku wersjach nadwoziowych takich jak limuzyna, sedan, SUV, a także minivan.

Rosyjski minister gospodarki i przemysłu zdradził, że nad jednostką napędową pracowali inżynierowie z Porsche. Jednak na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat silnika. Wcześniejsze donosy mówiły, ze pod maską prezydenckiej limuzyny będzie pracował silnik V12 wspomagany przez turbodoładowanie. Moc takiej jednostki miałaby wynieść nawet 800 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

3 tony masy, karoseria z dwuwarstwowej stali i "niezniszczalne" opony. Oto prezydencka limuzyna

INNE LINKI

Mercedes GLE 350d 4MATIC | Test | Siła spokoju

Lexus RC-F | Test | Przepis (nie) na sukces

Czym jeżdżą niemieccy politycy ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.