Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Co przykuło naszą uwagę w ostatnich dniach? To był tydzień rekordów i cen

Kia wiąże z nową Optimą spore nadzieje. W zwiększaniu słupków sprzedaży ma pomóc wersja kombi, której ceny zostały podane przez polskiego importera. Swoją nowość wycenił też Peugeot, do którego gamy dołączyło ostatnio odświeżone 2008, oraz Volvo, którego V90 jest wyraźnie tańsze od niemieckich konkurentów. O pieniądzach mówiliśmy też przy okazji wyroku sądu, jaki zapadł w USA w związku z pozwem złożonym przeciw Porsche. Sprawa dotyczyła śmierci Paula Walkera - aktora znanego głównie z roli "Szybkich i wściekłych".

Pieniądze towarzyszyły też informacjom o najgorętszej premierze motoryzacyjnej ostatnich lat, czyli Tesli Model 3. Amerykanie podali, że w 24 godziny po premierze otrzymali 180 tys. zamówień na swoje najnowsze auto. Każda rezerwacja to dodatkowe tysiąc dolarów na koncie Tesli. Rekordowe zainteresowanie swoim autem zanotował też Lincoln, którego nowy Continental najwyraźniej przypadł klientom do gustu. Rekordem może się pochwalić również Łada, której specjalna odmiana Kaliny jest najszybszym modelem w historii firmy. Nissan GT-R Nismo był kolejnym autem, które pobiło jakiś rekord. Jaki? Tego Japończycy na razie nie zdradzili.

W mijającym tygodniu podzieliliśmy się z Wami naszymi wrażeniami z jazd trzema samochodami: nowym Mercedesem klasy E, Oplem Astrą i Volvo S60/S90 Polestar. Oprócz wspomnianych testów warto przeczytać zestawienie z serii "Omijaj je szerokim łukiem". W tym tygodniu przyglądaliśmy się najbardziej awaryjnym silnikom Diesla. Nie zabrakło też quizu, w którym sprawdziliśmy Waszą wiedzę na temat kontrolek w samochodach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.