Klasa premium nie ma granic | Cadillac szykuje dwa ultraluksusowe auta

Producenci klasy premium szykują się do znacznego poszerzenia swojej oferty. Do wyścigu zbrojeń i podchodów pod Rolls-Royce'a w przyszłości dołączy także Cadillac

BMW wprowadza M7 i Serię 9

Takie informacje pojawiają się ostatnio coraz częściej. Parę dni temu pisaliśmy, że Maybach szykuje się do stworzenia swojego, "ultraluksusowego" SUV-a na bazie GLS-a, który będzie mógł stanąć w szranki z Bentleyem Bentaygą i zapowiedzianym SUV-em Rollsa. Informowaliśmy także o planach wprowadzenia do sprzedaży BMW serii 9, nowej limuzyny, która także spróbuje wkroczyć na terytorium Rolls-Royce'a.

Dzięki serwisowi GM Inside News dowiedzieliśmy się, że za Oceanem również badają rynek pod kątem wejścia na półkę wyżej. Marka premium General Motors, Cadillac ma dwa pomysły:

Cadillac XT9

Ma to być flagowy SUV, który będzie pozycjonowany powyżej Escalade'a (możliwe, że Escalade w kolejnej generacji zmieni nazwę na XT8). Pojawiła się nawet spodziewana cena nowego SUV-a - 250 tysięcy dolarów. Na rynku XT9 miałby celować w Rolls-Royce'a Cullinana, Bentleya Benteygę oraz najdroższe i najlepiej wyposażone propozycje Range Rovera i niemieckich producentów.

Cadillac CT9

Z kolei CT9 z ceną 300 tysięcy dolarów będzie pokazem możliwości Amerykanów w segmencie limuzyn. Oczywiście tych najdłuższych i najbardziej luksusowych.

Cadillac nie będzie się spieszył. Na razie zarząd Caddy'ego skupia się na jak najlepszej sprzedaży CT6 i XT5. Ewentualna decyzja o dwóch nowych flagowych modelach ma być podjęta w okolicach 2020 roku. Tak więc CT9 i XT9 zobaczymy dopiero w przyszłej dekadzie.

Wydaje się, że szeroko pojęta klasa premium w motoryzacji to prawdziwa studnia bez dna. Taki stan rzeczy zawdzięczamy oczywiście Chińczykom. W Państwie Środka świetnie sprzedawał się nawet Volkswagen Phaeton, którego nie doceniono ani w Europie, ani w Stanach.

Źródło: GM Inside News

Zobacz także:

Cadillac XT5 | Zupełnie nowy crossover

INNE LINKI

BMW serii 9 | O krok od Rolls-Royce'a

Buick Avenir nie trafi do produkcji. Winny Cadillac

1953 Cadillac 62 Coupe by Ghia trafia pod młotek

Maybach zbuduje SUV-a

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.