Łada Kalina NFR | Najszybsza Łada w historii

Oferta rosyjskiego producenta poszerzy się o "najszybszą Ładę w historii". Kalina NFR dostanie 136-konny silnik

Łada Vesta | Galeria | Rosyjska nowość w pełnej krasie

Łady raczej nie kojarzymy z samochodami sportowymi. Jednak w wyścigach samochodów turystycznych WTCC już od jakiegoś czasu startują Łady Vesty. Teraz Rosjanie chcą jeszcze bardziej postawić na sport i wprowadzić do swojej oferty szybkie, drogowe auto.

Wybór padł na Ładę Kalinę. Kalina to niewielki, pięciodrzwiowy hatchback, który pojawił się w 1999 roku. Później do oferty dołączyły sedan oraz kombi. Istnieje także Kalina Sport, pod maską której pracuje silnik 1.6 o mocy 120 KM.

Topową odmianą hatchbacka będzie od teraz wersja oznaczona literami NFR. Jak podkreśla producent, to "najszybsza produkcyjna Łada w historii" . Sercem Kaliny NFR jest 1,6-litrowy wolnossący motor o mocy 136 KM. Silnik współpracuje z 5-biegową ręczną skrzynią. Oprócz mocniejszego silnika Kalina otrzymała sportowo zestrojone zawieszenie i układ kierowniczy, skuteczniejsze hamulce i lepiej trzymające fotele.

Osiągi Kaliny NFR to 9,2 sekundy do pierwszej setki i 203 km/h prędkości maksymalnej.

Przez pierwszy rok Łada planuje wyprodukować około 50 sztuk Łady Kaliny NFR, które trafią przede wszystkim do motorsportowych zespołów. Cena to 12 139 dolarów. W kolejnych latach Kalina NFR trafi do szerszego grona klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździ się w Rosji? Hity roku 2015

Renault LoganRenault Logan Renault Logan

INNE LINKI

Putin promuje nową Ładę Vestę

Łada Vesta Cross | Terenowe kombi z Rosji

Tanie i niedoceniane, czyli auta, których nie chciałeś kupić, a warto

Złodzieje mają nową metodę kradzieży. Wykorzystują lukę w zabezpieczeniach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.