25-letnie BMW M3 kosztuje majątek

Ten samochód to prawdziwa perełka. Wyprodukowane w 1991 roku BMW M3 E30 ma na liczniku zaledwie 9673 km i jest w idealnym stanie. Ile bylibyście w stanie za niego zapłacić?

BMW i5 w 2020 roku?

Najprawdopodobniej jest to jedyny egzemplarz z takim przebiegiem dostępny w Stanach Zjednoczonych, a zarazem jest to jeden z ostatnich, które zostały wyprodukowane na tamten rynek. BMW M3 E30 z 1991 roku w kolorze Alpine White służyło jako samochód bezpieczeństwa podczas wydarzeń sportowych na torze Lime Rock Park w Stanach Zjednoczonych. Pod maską pracował silnik o pojemności 2,3 litra dysponujący mocą 215 KM. Na dzisiejsze warunki taka moc nie robi wrażenia, szczególnie że sprint do setki zajmował siedem sekund. Auto było dostępne w wersji coupe oraz kabriolet.

Auto trafiło później do Davida Hobbsa, znanego brytyjskiego kierowcy wyścigowego. Przez te wszystkie lata samochód udało się utrzymać w perfekcyjnej kondycji. Wszystkie części w tym egzemplarzu są oryginalne. Nawet opony, które powinny być już dawno zmienione na nowsze.

Auto ma przejechane niecałe 10 tys. km i zostało wystawione za astronomiczną kwotę 199 990 dolarów, czyli w przeliczeniu jakieś 780 tys. zł. Przy tej cenie można kupić kilka nowoczesnych modeli z serii M, które z pewnością będą szybsze niż M3 E30. Co więcej, prezentowany model nie jest nawet żadną ze specjalnych edycji, jak choćby Sport Evolution. Ciekawe, czy znajdzie się chętny na wydanie tak pokaźnej kwoty?

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M5 | 30 lat mocy

INNE LINKI

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

BMW wprowadza M7 i Serię 9

BMW M nie porzuci tradycyjnych rozwiązań

Tesla Model 3 | Najważniejsza premiera motoryzacyjna ostatnich lat

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.