Maybach zbuduje SUV-a

Segment ultraluksusowych SUV-ów zaczyna rosnąć w siłę po premierze Bentleya Bentayga. Swój akces do tego segmentu zapowiedział Mercedes-Maybach

Mercedes GLS | Król SUV-ów

W ciągu najbliższych kilku lat możemy się spodziewać wysypu modeli z segmentu luksusowych SUV-ów. Póki co jedynym przedstawicielem w tym segmencie jest tak naprawdę Bentley Bentayga, ale Rolls Royce już zapowiada konkurencję w postaci modelu Cullinan. W drodze jest jeszcze SUV od Lamborghini, a do grona zainteresowanych dołączył Mercedes-Maybach.

Według najnowszych doniesień nowy SUV marki Maybach powinien zadebiutować jeszcze przed końcem tej dekady. Auto powstanie na nowej płycie podłogowej, która zostanie wykorzystana do budowy nowej generacji modelu GLS.

Włodarze niemieckiej marki są przekonani, że przez następne lata segment będzie rósł, ponieważ ludzie coraz częściej przesiadają się do SUV-ów ze względów praktycznych. Przekonuje wysoka pozycja za kierownicą, bardzo dobre właściwości jezdne, a czasami sportowa linia niektórych modeli. Warto pamiętać o tym, że to Mercedes był jednym z pierwszych producentów, który wprowadził na rynek europejski model z segmentu SUV. Był to Mercedes ML, który zadebiutował w 1997 roku. Od tamtego czasu segment mocno ewoluował.

Przedstawiciele marki nie potwierdzili jeszcze premiery takiego modelu, ani jego ceny. Możemy jedynie spekulować, że będzie kosztował co najmniej pół miliona złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Zbyt wiele zamówień na najdroższego SUV-a na świecie

INNE LINKI

Jeep Grand Cherokee Hellcat | Premiera "do końca 2017"

Bentley Bentayga | Najdroższa opcja w historii?

Maserati Levante | Ceny w Polsce | Nowy gracz na rynku

Jaguar F -Pace | Ceny w Polsce | Pierwszy SUV Jaguara od 199 tys. zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.