Tesla Model 3 | 180 tys. zamówień w dobę, a to dopiero początek!

Wystarczyły 24 godziny, żeby Tesla Motors zebrała 180 tysięcy zamówień na Model 3! Klientom nie przeszkadza, że produkcja ruszy dopiero pod koniec 2017

Youxia X | Urodziwa chińska podróbka Tesli

Model 3 określa się mianem jednej z najważniejszych motoryzacyjnych premier ostatnich lat. To elektryczny samochód, który może zrewolucjonizować branżę. Model 3 wymiarami odpowiada Audi A4, Mercedesowi klasy C i BMW serii 3. Na jednym ładowaniu może pokonać 346 km, a do pierwszej setki rozpędza się w niecałe 6 sekund. Najważniejsza jest jednak cena - Tesla Model 3 kosztuje 35 tysięcy dolarów (ok. 140 tys. złotych).

Przed premierą zakładano, że może to spowodować w Stanach prawdziwy boom na Teslę, bo - w zależności od stanu - amerykańscy kierowcy mogą liczyć na dopłaty do samochodów elektrycznych w wysokości 7,5 - 13 tys. dolarów. I analitycy się nie pomylili, Tesla Model 3 bije sprzedażowe rekordy jeszcze przed rynkową premierą.

Po 24 godzinach od zaprezentowania Modelu 3 Tesla zebrała aż 180 tysięcy zamówień . Każdy z zamawiających musiał wpłacić depozyt w wysokości 1000 dolarów. Łatwo więc policzyć, że w zaledwie dobę na konto kalifornijskiej firmy spłynęło 180 milionów dolarów. Elon Musk podał, że średnia cena zamawianego Modelu 3 to 42 tysiące dolarów.

Zgodnie z przewidywaniami Tesla Model 3 będzie prawdziwym hitem sprzedażowym. Elon Musk poinformował na swoim Twitterze, że do końca soboty licznik zamówień zatrzymał się na 276 tysiącach... Klientom we wpłacaniu zaliczek nie przeszkadza fakt, że produkcja Modelu 3 ma ruszyć dopiero pod koniec 2017 roku. Możemy się więc spodziewać, że Tesla Model 3 spełni pokładane w niej nadzieje i wywinduje Teslę Motors na zupełnie nowy poziom.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.