Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Jedno wydarzenie przyćmiło trwające targi Motor Show w Poznaniu. Głośnym echem na całym świecie odbiła się wieść o premierze jednego z najważniejszych samochodów ostatnich lat

Targi w Poznaniu trwają w najlepsze. Po czwartkowym dniu prasowym wrota hal wystawowych zostały otwarte dla wszystkich zwiedzających. Motor Show trwa przez cały weekend, dlatego - jeśli nie macie jeszcze planów - koniecznie odwiedźcie stolicę Wielkopolski. Wśród 130 wystawców tegorocznej edycji targów znajdziecie też stoisko Moto.pl. Co ze sobą przywieźliśmy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tej galerii: Poznań Motor Show 2016 w naszym obiektywie .

Największe targi w Polsce i jedne z największych w Europie nie były jednak jedynym wydarzeniem, o którym warto wspomnieć. Skoda świętuje 25-lecie współpracy z Volkswagenem. Współpracy, która i czeskiej marce, i całemu koncernowi Volkswagen wyszła na dobre. Niemiecka marka nie może tego powiedzieć o zakończonej niedawno produkcji flagowego Phaetona. Bo choć auto było prawdziwym pokazem siły, stało się finansową klapą. Niemcy pokazali już jednak jego następcę, którego głównym odbiorcą ma być chłonny chiński rynek. Z punktu widzenia Europy zdecydowanie ważniejszym modelem jest nowy Tiguan, którego można zobaczyć na imponującym stoisku Volkswagena w Poznaniu.

Fani motorsportu wstrzymali oddech na wieść o tym, że jedna trzecia udziałów w F1 może znaleźć nowego właściciela. Na razie nie wiadomo, czy tak się stanie i co oznaczałoby to dla królowej sportów motorowych. Na pewno nie obyłoby się bez zmian. Czy dobrych? Podobne pytanie zadają sobie fani "Top Geara", którego zmiany już dosięgnęły. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun nowego sezonu słynnego programu, który poprowadzi siedmioosobowa ekipa. Jedno jest pewne - kamerzyści i montażyści wiedzą, jak kręcić dobre wideo. Niewiedzą popisali się za to polscy urzędnicy odpowiedzialni za wyłonienie zwycięzcy w przetargu na limuzyny dla Biura Ochrony Rządu. Diler Audi przedwcześnie otworzył szampana, bo Krajowa Izba Odwoławcza kazała unieważnić przetarg. O przyczynach pisaliśmy w tekście " VIP-y jednak nie wsiądą do Audi? ".

Wydarzeniem tygodnia jest największa premiera motoryzacyjna ostatnich lat. Po nowy model Tesli - bo o nim mowa - ustawiały się gigantyczne kolejki. Jeszcze przed oficjalną premierą złożono 115 tys. zamówień na Model 3. Dlaczego to takie ważne dla całego świata motoryzacji? Bo wreszcie auto w pełni elektryczne kosztuje tyle co samochody o tradycyjnym napędzie spalinowym, a nie ustępuje im pod względem funkcjonalności. Model 3 może dosłownie zrewolucjonizować nasze ulice. Na razie nie polskie, ale i na nas przyjdzie w końcu pora.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.