Peugeot i Citroen szykują pickupa

Na rynku pickupów robi się coraz ciaśniej. Kolejnym producentem, który postanowił się przyłączyć do walki o europejskiego klienta jest koncern PSA

Nowe dostawczaki | Kolejne trojaczki PSA i Toyoty

Koncern PSA coraz poważniej rozważa powrót na rynek pickupów. Na razie nie znamy żadnych szczegółów, oprócz tego, że Francuzi zamierzają oferować nowy model na Starym Kontynencie.

Wielu podejrzewa, że pickup może być dalszym ciągiem owocnej współpracy PSA i Toyoty. Wcześniej dwaj giganci branży motoryzacyjnej stworzyli wspólnie trzy małe, miejsce auta - Citroena C1, Peugeota 107 oraz Toyotę Aygo. Teraz francusko-japońskie przymierze wzięło na celownik segment dostawczaków i dużych vanów. Nowe trojaczki to Toyota ProAce, Peugeot Traveller oraz Citroen Spacetourer. W przyszłości PSA mogłoby stworzyć swojego pickupa na bazie Toyoty Hilux.

- Zawsze uważaliśmy rynek pickupów za wielką szansę. To część naszej historii. Wciąż myślimy o wejściu w ten segment. We wtorek, 5 kwietnia, ujawnimy naszą strategię i wskażemy samochody, na których się skupimy. Wtedy będę mógł powiedzieć więcej. - powiedział CEO Peugeota.

Pickup Citroena i Peugeota musiałby się zmierzyć z bardzo trudnymi konkurentami. Na rynku już jest Nissan NP300 Navara, Mitsubishi L200, Volkswagen Amarok oraz Ford Ranger. Swoje pickupy na bazie Navary szykuje także Renault oraz Mercedes. Produkcyjną wersję konceptu Santa Cruz zapowiedziały także Hyundai i Kia. Koreańczycy opisują pickupa jako "model globalny", więc on również prawdopodobnie trafi do Europy.

Na zdjęciach Peugeot Hoggar Escapade.

ZOBACZ TAKŻE:

Peugeot 308 GTI | Z pazurem

INNE LINKI

Nissan NP300 Navara | Ceny w Polsce | Pickup Roku 2015 wjeżdża na nasz rynek

Pickup Mercedesa coraz bliżej. Klasa X ?

Hyundai Santa Cruz | Koreańczycy uderzają w kolejny segment

Renault Alaskan Concept | Zapowiedź pickupa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.