Mercedes GLC Cabriolet | Nowa motoryzacyjna nisza?

Jesteśmy świadkami powstawania nowej niszy w motoryzacji. Po crossoverach wszelakiej maści i rozmiaru oraz SUV-ach coupe, teraz nadszedł czas na SUV-y cabrio

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

Powstanie Mercedes GLC Cabriolet - taka informacja obiegła motoryzacyjny świat.

Oczywiście to na razie tylko plotka, a zdjęcie, którym otworzyliśmy materiał, to wizja artystyczna, nie oficjalne zdjęcie Daimlera. Informacje o tym, że GLC Coupe dostanie składany, materiałowy dach wypłynęła od samego Mercedesa. Niemcy na pewno nie planują w najbliższym czasie takiej premiery, ale ich działania można uznać za badanie rynku. Pytany o doniesienia o GLC Cabriolet szef inżynierów Mercedesa, Michael Kelz odparł "to byłaby świetna zabawa, a z punktu widzenia inżynierów, to żadne wyzwanie" .

Mimo że GLC Cabriolet brzmi trochę jak żart, to wcale nie powinniśmy się zdziwić, jeżeli za jakiś czas Mercedes zaprezentuje podobny samochód. Jesteśmy świadkami tworzenia się nowej niszy w motoryzacji. Wszystko zaczęło się od Range Rovera i Evoque'a Cabrio:

Range Rover Evoque CabrioRange Rover Evoque Cabrio fot. Range Rover

Temat szybko podchwycili Niemcy z koncernu VAG i w Genewie zaprezentowali koncept Volkswagen T-Cross Breeze. Prototyp zapowiada nowego, małego crossovera Volkswagena. Zgodnie z nową modą, koncept to kabriolet:

Volkswagen T-Cross BreezeVolkswagen T-Cross Breeze Fot. Volkswagen

Całkiem niedawno informowaliśmy, że SsangYong również sonduje rynek i sprawdza, czy w segmencie crossoverów jest miejsce dla Tivoli Cabrio. Tak prezentował się koncept XIV-2 Convertible:

SsangYong XIV-2 ConvertibleSsangYong XIV-2 Convertible fot. SsangYong

Możemy być pewni, że to dopiero początek boomu na SUV-y cabrio.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES GLS | KRÓL SUV-ÓW

INNE LINKI

Poznań Motor Show 2016 | Mercedes

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

Mercedes przegonił Audi

Poradnik | Te złe nawyki niszczą auto

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.