Skoda Octavia RS bije kolejne sprzedażowe rekordy

Utarło się, że Skoda to samochody praktyczne i nudne. Z tym stereotypem z powodzeniem walczy Octavia RS. Okazuje się, że drapieżna Octavia świetnie sprzedaje się nawet w... Australii

Skoda Octavia RS230 | Skoda pełna emocji!

Skoda Octavia to od dłuższego czasu najlepiej sprzedający się samochód w Polsce. Auto może kojarzyć się z rozsądnym i nudnym pojazdem flotowym (zdecydowanie najpopularniejsze auto flotowe), ale Czesi przyszykowali także Octavię, która pokazuje sportowy pazur.

Chodzi nam oczywiście o Skodę Octavię RS. To już trzecia odsłona ostrej Czeszki. W polskich salonach możemy wybrać dwie wersje nadwoziowe - liftback albo kombi. Co pod maską? 184-konny dwulitrowy diesel TDI oraz 220-konny benzyniak 2.0 TSI. W ubiegłym roku do rodziny dołączyła 230-konna topowa Octavia oznaczona jako RS 230.

Skoda Octavia RS coraz odważniej poczyna sobie na naszym rynku i z roku na rok wyraźnie poprawia słupki sprzedaży. W zeszłym roku na polskie drogi wyjechało 14 193 egzemplarzy popularnej Skody, z czego aż 600 miało plakietkę RS. To 4,2% całej sprzedaży.

Skoda Octavia RS sprzedaż w PolsceSkoda Octavia RS sprzedaż w Polsce fot. Skoda

Polscy klienci preferują Octavię RS z mocniejszymi silnikami benzynowymi, ale przewaga benzyniaków nad dieslami nie jest duża. Sprzedaż rozkłada się dość równomiernie.

Skoda Octavia RS sprzedaż w PolsceSkoda Octavia RS sprzedaż w Polsce fot. Skoda

Na koniec mamy dla Was jeszcze ciekawostkę. Okazuje się, że Octavia RS to zdecydowanie najchętniej wybierany model Czechów w... Australii. Na tamtejszym rynku Skoda sprzedała dokładnie 2128 Octavii, w tym 1050 odmiany RS. Usportowiony kompakt pokonał inne modele. Dla porównania Yeti znalazł 855, Fabia 618, a Rapid 448 nabywców.

Skoda Octavia RS sprzedaż w Polsce i AustraliiSkoda Octavia RS sprzedaż w Polsce i Australii fot. Skoda

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda i Volkswagen | To już 25 lat razem

INNE LINKI

Rekordowe wyniki Skody w 2015 roku

Skoda sprzedała już 18 milionów samochodów

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Uber ma się dobrze. Chce kupić 100 tysięcy Mercedesów klasy S

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.