Akcje serwisowe | 800 tys. Touaregów i Cayenne do serwisu

Wychodzi na to, że nie tylko afera "Dieselgate" nadszarpnie kieszeń grupy Volkswagen. Kilka dni temu ogłoszono akcję serwisową kilkuset tysięcy egzemplarzy Porsche Cayenne i Volkswagena Touarega. Może w nich wystąpić usterka zagrażająca życiu

Porsche zawiesza współpracę z Szarapową

Kilka dni temu koncern Volkswagen wydał komunikat o wezwaniu do serwisu ponad 409 tys. egzemplarzy Porsche Cayenne wyprodukowanych w latach 2011-2016. Do tego dochodzi jeszcze 391 tys. egzemplarzy Volkswagena Touarega.

W obu modelach może dojść do awarii układu pedałów. Inżynierowie podczas wewnętrznej kontroli wykryli, że pierścień zabezpieczający na wsporniku łożyska może się poluzować i spowodować nieprawidłowe działanie pedałów w samochodzie. Co prawda, jak dotąd koncern nie otrzymał żadnego zgłoszenia w tej sprawie, ale taka awaria może wpłynąć na bezpieczeństwo podróżujących samochodem.

Akcja dotyczy samochodów z całego świata, dlatego w najbliższych tygodniach lokalni dealerzy obu marek będą wysyłać zaproszenie na wizytę w ASO. Inspekcja, którą będą przeprowadzać mechanicy nie powinna trwać dłużej niż 30 minut. Kilka miesięcy temu ponad 13 tys. egzemplarzy Porsche Cayenne i Panamera musiało się stawić w serwisie ze względu na podejrzenie wadliwego uszczelnienia baku. W wyniku tamtej awarii mogło dojść do wyparowywania paliwa, a nawet pożaru.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen Tiguan | Ile kosztuje w Polsce?

INNE LINKI

Federalna Komisja Handlu USA pozwała Volkswagena

Cztery cylindry w Porsche Macan

Porsche 911 R | Wilk w owczej skórze

Volkswagen Ameo | Sedan na podbój Indii

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.