Sportowy model Subaru z silnikiem umieszczonym centralnie?

W ostatnim czasie pojawiły się pikantne plotki na temat sportowego modelu Subaru z silnikiem umieszczonym centralnie. Japoński producent w końcu odniósł się do tych doniesień

Nowe Subaru Impreza | Nareszcie bez żadnych tajemnic

Na targach w Nowym Jorku Subaru zaprezentowało nową Imprezę piątej generacji, a tymczasem w kuluarach mówiło się o modelu, który miał narobić więcej zamieszania. Wspominano nawet, że prototyp sportowego modelu z centralnym silnikiem pojawił się na torze testowym japońskiego producenta w Tochigi. Źródła mówiły, że będzie to mocno zmodyfikowany model BRZ, w którym przednią oś miały napędzać dwa silniki elektryczne, a tylną silnik bokser wspomagany przez turbodoładowanie.

Niestety, podczas konferencji prasowej prezydent amerykańskiego oddziału Subaru poinformował, że plotki nie mają pokrycia w rzeczywistości, a on sam nie ma wiedzy na temat takiego projektu. Jedyna dobra informacja jest taka, że potwierdził drugą generację modelu BRZ.

Z kolei szef Fuji Heavy Industries, Yasuyuki Yoshinaga, na pytania dziennikarzy w kwestii hybrydowego zespołu napędowego w Subaru, nie krył zdziwienia. To oznacza, że najbliższa generacja modeli WRX oraz STI będzie napędzana w sposób konwencjonalny. Jakiś czas temu również pojawiły się plotki o modelu WRX z napędem hybrydowym o łącznej mocy 326 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Levorg vs VW Golf Alltrack | Serce kontra rozum

INNE LINKI

Najbrzydsze auta świata

Subaru BRZ STI? | Wizyta Subaru w japońskim urzędzie patentowym

Subaru Levorg | Ceny w Polsce | Nowe kombi

WCOTY 2016 | Najważniejsza nagroda motoryzacyjna na świecie trafiła do...

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.