BMW wprowadza M7 i Serię 9

Bawarski producent zamierza mocno rozbudować gamę modeli z literką "M". Do tego zapowiada Serię 9, która wypełni lukę pomiędzy "siódemką", a Rolls-Roycem Ghost

BMW M nie porzuci tradycyjnych rozwiązań

Kilka dni temu przyłapano zamaskowane nowe BMW Serii 7, które wyglądało podejrzanie. Zdradziły go dużo większe niż zwykle tarcze hamulcowe. W dodatku samochód pojawił się w towarzystwie BMW M5 i X6M, co jasno daje do zrozumienia, że sportowa dywizja z Monachium nie próżnuje. Powiększone hamulce dają do zrozumienia, że pod maską pojawiła się jednostka, której moc trzeba będzie w jakiś sposób ujarzmić.

Czego możemy się spodziewać pod maską? Ciężko na chwilę obecną powiedzieć, bowiem wersja M760Li jest wyposażona w silnik V12 natomiast model Alpina B7 współpracuje z podwójnie doładowanym motorem V8 o pojemności 4,4 litra. Oba modele oferują maksymalną moc w okolicy 600 KM. Zatem "pełna" wersja M powinna dysponować mocą powyżej 650 KM. konkurencja w postaci Audi S8 Plus oferuje 605 KM, a Mercedes AMG S65 dostarcza 621 KM.

Poza modelem M7 bawarski koncern poszukuje samochodu, który wypełni lukę pomiędzy najmocniejszą "siódemką", a Rolls-Roycem Ghost. Wszystko wskazuje na to, że niebawem w gamie modelowej pojawi się Seria 9. Nowa, luksusowa limuzyna mogłaby stanąć w szranki z Maybachem S600, a także pomóc BMW powalczyć na rynkach, gdzie takie samochody cieszą się dużą popularnością, np. w Chinach.

ZOBACZ TAKŻE:

Boisz się tanich diesli? Tych możesz być pewny

INNE LINKI

Programiści stworzą nowe modele BMW ?

X7, czyli jeszcze większy SUV od BMW

BMW Serii 8 wraca do gry

BMW M przygotowuje się do hybrydowej premiery

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.