Poznań Motor Show 2016 | Mocna ekipa Mercedesa

Podczas największej polskiej motoryzacyjnej imprezy Mercedes wystawi swoje największe gwiazdy

Mercedes klasy S | Szaleństwo tunera

Jedną z głównych atrakcji na stoisku Mercedesa w Poznaniu będzie zupełnie nowy Mercedes klasy E. To jego polska premiera i okazja do zobaczenia auta przed rynkowym debiutem (09.04). Piękne W213 zbudowano na platformie MRA, z której korzystają też klasy C i S. W porównaniu do poprzedniej E-Klasy nowa odmiana ma wydłużony o 65 mm rozstaw osi (teraz mierzy 2 939 mm). Całkowita długość sedana to 4 923 mm. Mercedes chwali się szeregiem innowacyjnych systemów wspomagających komfort i bezpieczeństwo oraz nowymi jednostkami napędowymi. Daimler także coraz odważniej eksperymentuje z systemami autonomicznej jazdy.

Niemcy w tym roku stawiają na hasło "samochody marzeń" i oprócz klasy E przywiozą do Poznania kilka samochodów bez dachu. Propozycja idealna na zbliżające się wielkimi krokami lato. Największą gwiazdą będzie Mercedes klasy S Cabriolet. Niesamowitej "eSce" towarzyszyć będą odnowione roadstery SL i SLC oraz najmniejszy przedstawiciel koncernu Daimler, Smart Fortwo Cabrio.

Na stoisku Mercedesa nie zabraknie też prawdziwego giganta, a więc olbrzymiego SUV-a GLS. Rozmiary auta są ogromne. GLS bije na głowę BMW X5, Volvo XC90, Audi Q7 i oczywiście mniejszego brata GLE. Mierzy dokładnie 513 cm długości, 193 cm szerokości i 185 cm wysokości. Rozstaw osi mierzy aż 307 cm. GLS jest jak słynna klasa S w kategorii SUV.

Mercedes serdecznie zaprasza na swoją konferencję prasową, która odbędzie się 31 marca o godzinie 11:50. Stoisko niemieckiej marki premium znajdziecie w hali nr 5.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES GLS | KRÓL SUV-ÓW

INNE LINKI

Poznań Motor Show 2016 | Mercedes

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

Mercedes przegonił Audi

Poradnik | Te złe nawyki niszczą auto

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.