Koniec Volkswagena Phaetona

Po 14 latach zakończył się żywot najdroższego i najbardziej luksusowego Volkswagena w historii. Ostatni egzemplarz modelu Phaeton zjechał z taśm Szklanej Manufaktury w Dreźnie

VW Phideon | Następca Phaetona, czyli nowa flagowa limuzyna Volkswagena

Volkswagen Phaeton zadebiutował w 2002 roku i od razu ściągnął na siebie dużo uwagi. Był to najdroższy w historii model należący do popularnej niemieckiej marki. Miał on bez kompleksów rywalizować z takimi tuzami jak Mercedes Klasy S, BMW Serii 7 czy nawet Audi A8. Limuzyna z Wolfsburga była oferowana z potężnymi jednostkami, od benzynowego V6 aż po W12 oraz 5-litrowe V10 TDI.

Przez cały okres produkcji samochód pozostał w praktycznie niezmienionej formie. Producent co kilka lat aplikował mu jedynie kurację odświeżającą poprzez face-lifting. Następcą Phaetona będzie Phideon, ale ten samochód powstał wyłącznie z myślą o rynku chińskim. Tymczasem ostatni egzemplarz w kolorze czarnym z silnikiem V8 o pojemności 4,2 litra zjechał z taśmy produkcyjnej i fabryka zwolniła obroty.

Póki co, Volkswagen nie ma pomysłu co produkować w Dreźnie. Oprócz Phaetona są tam wytwarzane nadwozia dla Bentleya Continental Flying Spur. Prawdopodobnie obiekt zostanie przekształcony w centrum pokazujące osiągnięcia technologiczne koncernu Volkswagen. W najbliższym czasie, od 29 marca odbędzie się tam mała przebudowa.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen T-Cross Breeze | Z bryzą we włosach

INNE LINKI

VW Tiguan GTE Active | Hybryda do zadań specjalnych

Volkswagen Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

VW Golf GTI TCR | 330 KM na 40. urodziny

Volkswagen Golf Country | 25 lat protoplasty europejskich crossoverów

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.