Salon Nowy Jork 2016 | Honda Civic Hatchback Protype | Wersja produkcyjna coraz bliżej

Podczas targów w Nowym Jorku Honda zaprezentowała swój koncept Civic Hatchback, który już niedługo zamieni się w wersję produkcyjną.

Mugen | Pięć pomysłów na Hondy

Prawdopodobnie jest to ten sam egzemplarz, którego mogliśmy podziwiać kilka tygodni temu na halach wystawowych w Genewie. Jak podają przedstawiciele japońskiego koncernu, samochód jest już w wersji bliskiej produkcyjnej, która to ukaże się oficjalnie pod koniec tego roku

Honda nie zdradziła zbyt wielu szczegółów, ale można zauważyć, że stylistyka modelu hatchback bardzo mocno nawiązuje do wersji sedan. W oczy rzucają się przednie lampy w technologii LED, szerokie błotniki oraz centralnie montowany układ wydechowy oraz znajdujące się wyżej spojlery.

Z sedanem będzie go łączyć ta sama płyta podłogowa. Pod maską znajdzie się nowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem o pojemności 1,5 litra. Czterocylindrowy silnik będzie oferowany również w Stanach Zjednoczonych. Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat osiągów, ale można się spodziewać maksymalnej mocy rzędu 174 KM oraz 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka będzie współpracować z sześciobiegową skrzynią ręczną lub bezstopniową CVT.

Pod koniec tego roku, tuż po premierze wersji produkcyjnej Honda pokaże sportowe wersje Si oraz Type R.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Honda Civic tylko dla Amerykanów

INNE LINKI

Honda Clarity Fuel Cell wchodzi do sprzedaży

Honda BR-V | Następny crossover

Nowa Honda Accord | Duża galeria

Honda zbuduje następcę S2000?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.