Tak będzie wyglądać nowe Polo?

Volkswagen Polo trochę się nam zestarzał. Obecnie sprzedawana wersja jest już dostępna w salonach od 2008 roku. W międzyczasie model przeszedł face-lifting, ale to najwyższy czas by wprowadzić nową wersję

Omijaj je szerokim łukiem | Te samochody psują się na potęgę

W kolejce czeka szósta generacja Polo, której wizualizacja pojawiła się właśnie w sieci. Samochód, który w obecnej formie jest już dostępny osiem lat zostanie niebawem mocno zmieniony. Według zapowiedzi auto pojawi się na rynku już w 2017 roku. Nowa odsłona Polo powstanie na płycie podłogowej PQ25, czyli skróconym MQB. Jakich zmian można się spodziewać? Na pewno spadku masy, a zarazem większych gabarytów, co wpłynie korzystnie na ilość miejsca w środku. Auto upodobni się także do Passata i Golfa, co widać na wizualizacji. W oczy rzucają się nowe lampy oraz charakterystyczny grill.

Inżynierowie z Wolfsburga zamierzają poprawić jakość we wnętrzu oraz wyposażenie. Pod maską zadebiutują nowe i oszczędniejsze silniki trzy- i czterocylindrowe z turbodoładowaniem. W wachlarzu wersji pojawi się także hybryda plug-in oraz sportowa wersja GTI.

Zagraniczne źródła donoszą, że konkurent Forda Fiesty, Peugeota 208 i Opla Corsy pojawi się w salonach już latem przyszłego roku, a jego premiera będzie miała miejsce na targach w Genewie. Polo powinno utrzymać swoją cenę, która obecnie wynosi 44 450 zł w przypadku bazowej wersji.

Auto będzie nadal produkowane w hiszpańskim Landaben, gdzie koncern Volkswagen zainwestuje w najbliższym czasie ponad miliard dolarów. Niewykluczone, że na tej samie taśmie montażowej pojawi się także mały crossover zapowiedziany przez koncept T-Cross Breeze.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen T-Cross Breeze | Z bryzą we włosach

INNE LINKI

VW Tiguan GTE Active | Hybryda do zadań specjalnych

Volkswagen Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

VW Golf GTI TCR | 330 KM na 40. urodziny

Volkswagen Golf Country | 25 lat protoplasty europejskich crossoverów

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.