Mercedes chce zbudować w Polsce fabrykę. Musimy pokonać Rosję

Koncern Daimler szykuje się do otwarcia nowych zakładów. Do tej pory pewniakiem była Rosja, ale pojawiły się informacje, że Niemcy skłaniają się bardziej ku lokalizacji w Polsce

Jaguar Land Rover | Fabryka jednak na Słowacji

O możliwej zmianie planów Mercedesa wiemy od uznanego w branży serwisu Automotive News Europe. Renomowany serwis rzadko podaje informacje wyssane z palca, a w tym przypadku powołuje się na swoje źródła w Polsce i Niemczech.

Dlaczego Daimler AG rozważa porzucenie pomysłu budowy fabryki w Rosji i skłania się ku Polsce? Na naszą korzyść działa potężny kryzys finansowy, który dławi rosyjską branżę motoryzacyjną - w 2015 rynek samochodów skurczył się aż o 36%! Problemem naszych wschodnich sąsiadów jest również niestabilna gospodarka, niepewny rubel i brak perspektyw na szybkie wyjście Rosji z kryzysu.

Fabryka Mercedesa w Polsce miałaby być zlokalizowana w Jaworze. Przypomnijmy, Jawor był bardzo poważnie rozważany przez koncern Jaguar Land Rover. Jednak Brytyjczycy w końcu zdecydowali się na Słowację.

Daimler rozważa także otworzenie nowych zakładów produkujących silniki. W przypadku tego projektu Polska również przewija się jako jeden z faworytów.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeżdżą Rosjanie? Najlepiej sprzedające się auta w 2015

INNE LINKI

Mercedes przegonił Audi

Mercedes Klasy E | Luksus ma na drugie Mercedes

OM 654 | Nowy Diesel od Mercedesa

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

Więcej o: