Tak brzmi Lamborghini Centenario

Lamborghini Centenario było jedną największych gwiazd Salonu Samochodowego w Genewie. Teraz w sieci pojawiło się nagranie, na którym możemy posłuchać groźnych pomruków nowego byka

Lamborghini Veneno Roadster | Dziewięć

Lamborghini Centenario powstało z myślą o uczczeniu 100. rocznicy narodzin Ferrucio Lamborghini. Jubileuszowe Lambo przyciąga wzrok niesamowitym, po prostu wbijającym w ziemię wyglądem. Jednak agresywne linie, przetłoczenia i olbrzymie wloty powietrza to nie tylko zabawa stylistów - wszystkie elementy odgrywają bardzo ważne zadanie w poprawionej aerodynamice supersamochodu.

Równie duże wrażenie robi podrasowana jednostka napędowa wyciągnięta z Aventadora. Na pokładzie Centenario pracuje silnik V12 o pojemności 6,5 litra i mocy 770 KM, która przekazywana jest na wszystkie koła za pomocą siedmiostopniowej skrzyni biegów ISR.

Osiągi? Ponad 350 km/h prędkości maksymalnej i 2,7 sekundy do "setki". Włosi pochwalili się też przyspieszeniem od 0 do 300 km/h - 23,5 sekundy.

Na serwisie YouTube na kanale SellerieCimes pojawiło się nagranie, na którym możemy posłuchać, jak brzmi nowe Lamborghini. Najgłośniej jest od 02:50.

 

Powstanie tylko 40 egzemplarzy Centenario - 20 coupe i 20 roadsterów. Mimo ceny 2,2 miliona euro za sztukę, Lamborghini znalazło kupców na długo przed odsłonięciem kurtyny w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

8 aut i prawie 9 tys. KM, czyli supersamochody z Genew

INNE LINKI

Aukcje | Kosmiczna cena za Lamborghini Veneno

Bugatti Chiron | Cesarz powrócił!

Lamborghini Urus | Włosi szykują "najszybszego" SUV-a na rynku

Ferrari GTC4 Lusso | Następca FF

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA