Rekordowe wyniki Skody w 2015 roku

Skoda ujawniła swoje dokładne wyniki finansowe w 2015. Okazuje się, że był to rekordowy rok w historii czeskiej marki

Skoda Octavia RS230 | Skoda pełna emocji!

Dobra passa Skody zdaje się nie mieć końca. Nasi południowi sąsiedzi zaliczyli kolejny rekordowy rok z rzędu. W ubiegłym roku Skoda dostarczyła aż 1 056 000 samochodów, co jest wzrostem o 1,8% w porównaniu z rokiem 2014. Czesi cieszą się tym bardziej, że lepsza sprzedaż wpłynęła na poprawę wszystkich najważniejszych wskaźników finansowych.

Skoda skończyła rok 2015 z zyskiem netto na poziomie 708 milionów euro. W 2014 było to "tylko" 665 milionów, a więc Czechom udało się poprawić aż o 6,5%.

Tak prezentują się opublikowane właśnie wyniki Grupy Skoda Auto:

Wyniki Grupy Skoda AutoWyniki Grupy Skoda Auto fot. Skoda

"2015 był dobrym rokiem dla Skody. Pomimo wyzwań stawianych przez rynek, firma pozostawała na pierwotnie założonym kursie przez cały rok fiskalny, kończąc go z nowymi rekordami dostaw, dochodów i zysków. Skoda wchodzi na nowy poziom - nasz sukces będzie kontynuowany. Przemysł motoryzacyjny jako całość stoi przed wielkimi wyzwaniami. W tym środowisku Skoda będzie kontynuowała wzrost swoich wyników przez cały 2016 rok, skupiając się na planie rozwoju "Strategii 2025". - skomentował świetny rok Prezes Zarządu Skody Bernhard Maier

Skoda VisionSSkoda VisionS fot. Skoda

W 2015 roku zdecydowanie najważniejszą premierą Skody był przestronny i wygodny model Superb. W 2016 wszystkie siły zostały przerzucone na nowego SUV-a marki. Auto o spodziewanej nazwie Kodiak będzie konstrukcyjnym bliźniakiem przedłużonego Tiguana. Czego możemy się spodziewać od strony stylistycznej zwiastował VisionS z Genewy.

Dużego SUV-a Czechów zobaczymy już w październiku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb vs. VW Passat | Konfrontacja | Wojna domowa

INNE LINKI

Skoda | Od kwietnia bezprzewodowo

Skoda zbuduje Autodrom

Volkswagen Passat Alltrack | Polskie ceny | Tani nie jest

Seat Ateca | Tak wygląda SUV Seata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.