Nissan Qashqai najliczniej produkowanym w Europie autem Nissana

Qashqai bije kolejne rekordy. Brytyjskie fabryki Nissana muszą pracować pełną parą, żeby zaspokoić popyt na najpopularniejszego crossovera w Europie

Nissan Pulsar | Ceny w Polsce

Nissan Qashqai debiutował w 2007 roku i był jednym z pionierów zupełnie nowego w Europie segmentu, tzw. crossoverów. Pierwsza generacja trafiła do ponad dwóch milionów kierowców. Aby sprostać coraz większej ilości konkurentów, Japończycy w 2014 roku postanowili odświeżyć swojego bestsellera i wprowadzili na rynek drugą generację. Jak się okazuje, ta również bije rekordy popularności, a Nissan jest zdecydowanym liderem segmentu. W listopadzie 2015 z zakładów w Sunderlandzie wyjechał Qashqai II o numerze 500 000.

Minęło zaledwie parę miesięcy a auto osiągnęło kolejny kamień milowy w swojej historii. Nissan ogłosił właśnie, że wyprodukował więcej egzemplarzy Qashqaia niż jakiegokolwiek innego modelu w trzydziestoletniej historii fabryk marki w Europie. Żeby sprostać zapotrzebowaniu na crossovera zakłady w Sunderlandzie montują dziennie aż 1200 Qashqaiów.

Dotychczasowy rekordzista Nissan Micra mógł się pochwalić wynikiem 2 368 704 wyprodukowanych samochodów. Qashqai pokonał mniejszego brata już w zeszłym miesiącu. Jak podaje Nissan, pod koniec lutego z zakładów w Sunderlandzie wyjechało dokładnie 2 398 134 crossoverów. Qashqai potrzebował niecałych 10 lat, żeby zdetronizować Micrę.

"Micra jest kultowym modelem Nissana w Europie. W Sunderland produkowano ją przez 18 lat. Pobicie jej rekordu w czasie o połowę krótszym świadczy o tym, jak szybko Qashqai podbił serca europejskich klientów. Dzięki modelowi Qashqai zakłady w Sunderland stały się największą fabryką samochodów w Wielkiej Brytanii, a sprzedaż Nissana w Europie osiąga rekordowe poziomy. Po wprowadzeniu technologii jazdy autonomicznej od przyszłego roku Nissan jeszcze bardziej podniesie poprzeczkę w segmencie crossoverów" - powiedział Colin Lawther, wiceprezes ds. produkcji, zaopatrzenia i zarządzania łańcuchem dostaw.

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN QASHQAI II | PREZENTACJA MODELU

Nissan QashqaiNissan Qashqai fot. Nissan

INNE LINKI

Nissan Kicks | Nadjeżdża nowy crossover!

Nissan Leaf z 250-kilometrowym zasięgiem

Mercedes Klasy V "Black Crystal " | W V-Klasie jak w pałacu

Jeep Renegade terenówką roku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.