Renault Kaptur | Nowy rosyjsko-francuski SUV [Pierwsze zdjęcia]

W Rosji powstaje zupełnie nowy SUV Renault. Będzie się nazywał Kaptur 4x4 i ma być idealnie skrojony pod gusta Rosjan [Aktualizacja] Renault pokazało pierwsze zdjęcia nowego SUV-a

Renault Scenic | Lubiany minivan po raz czwarty

Renault Kaptur 4x4 opracowywany jest przez rosyjski oddział marki i będzie produkowany w moskiewskich zakładach Renault. W pierwszej kolejności nowy SUV trafi oczywiście na rynek rosyjski. Na razie Renault nie wspomina o planach sprzedaży modelu w innych europejskich krajach

Nazwa Kaptur podpowiada, że SUV będzie rosyjską wersją crossovera Captura. To jednak nie do końca prawda, bo z Captura Kaptur 4x4 czerpie przede wszystkim stylistykę. Rosyjsko-francuski SUV to auto o klasę większe i technicznie bliżej mu do Dacii Duster. Kaptur jest od Captura dłuższy o 211 mm, szerszy o 35 mm i wyższy o 47 mm. Znane z naszych ulic Renault Captur to napompowane Renault Clio, a więc mieszczuch z segmentu B, rosyjski Kaptur ma większe ambicje. SUV ma nie bać się ciężkich, rosyjskich warunków - został podwyższony i przystosowany do jazdy w trudnym terenie.

Dlaczego SUV-a ochrzczono "Kaptur" a nie np. "Grand Captur" (taka nazwa przewija się coraz częściej w plotkach o nowym crossoverze Francuzów)? Renault wyłoniło nazwę po rozesłaniu do Rosjan ankiet z kilkoma propozycjami. Zastąpienie "C" literą "K" podkreśla, że to samochód, który powstaje w Rosji.

Zgodnie z nazwą, Kaptur ma mieć w standardzie napęd na cztery koła. Europejski, mniejszy Captur ma napęd tylko na przód. Na razie Renault nie zająknęło się o jednostkach napędowych, ale możemy się spodziewać trzech silników: benzynowych TCe 90 i TCe 120 oraz diesla dCi 90. Do wyboru będzie ręczna skrzynia biegów albo dwusprzęgłowa przekładnia EDC.

AKTUALIZACJA 31.03.2016 r.

Renault Russia powoli dzieli się z nami wszystkimi tajemnicami. Właśnie opublikowano pierwsze oficjalne zdjęcia Kaptura (znajdziecie je w wysokiej rozdzielczości w naszej galerii). Niewiadomą pozostaje jeszcze cena, jednostki napędowe, osiągi oraz spalanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Megane | Pełny cennik | Tańsze niż konkurencja

INNE LINKI

Dacia Duster 1.2 TCe 4WD Laureate | Test | SUV (nie) dla każdego

Renault Alaskan Concept | Zapowiedź pickupa

Czym jeżdżą Rosjanie? Najlepiej sprzedające się auta w 2015 r.

Łada Vesta | Galeria | Rosyjska nowość w pełnej krasie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.