Salon Nowy Jork 2016 | Czas na nową Toyotę Prius

Na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku zadebiutuje nowy model z rodziny Prius. Tajemniczy Japończycy na razie zdradzili tylko wygląd tylnych świateł

Nowa Toyota Prius | Ceny w Polsce

Premiera nowego modelu z rodziny Prius będzie miała miejsce pod koniec marca podczas New York Auto Show. Konferencja prasowa Japończyków przed targami zaplanowana jest na 23 marca. Toyota postanowiła podgrzać atmosferę i opublikowała pierwsze zdjęcie nowego Priusa. Niestety, to tylko teaser, który nie zdradza zbyt wiele.

Wciąż nie wiemy, czy w Nowym Jorku do rodziny dołączy Prius plug-in czy praktyczny Prius+. Światła, które widzimy na teaserze nie ułatwiają rozwiązania zagadki. Plug-in do tej pory wyglądał identycznie, jak podstawowy Prius, a tutaj mamy do czynienia ze sporymi zmianami. Jednak nowe światła i zarys tylnej szyby nie przypominają też Priusa+. Niektórzy podejrzewają, że może to być zupełnie nowy model. A może nowe wcielenie miejskiego Priusa C (Aqua)?

Nowy Prius | Jeszcze lepsza hybryda

Nowa generacja Toyoty Prius debiutowała na ubiegłorocznych targach we Frankfurcie. Stylistyka zaproponowana przez Japończyków podzieliła branżę na dwa obozy. Tak samo było z wodorowym Miraiem - jedni mówią o brzydkim dziwolągu, drudzy chwalą Toyotę za odważne linie i bardzo nowoczesny projekt nadwozia.

Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku będzie pracował ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Prius | Cała rodzina hybrydowych samochodów

INNE LINKI

Toyota C -HR | Koniec długiej drogi

Toyota Setsuna | Drewniany koncept

Hyundai Ioniq | Elektryczne trio Hyundaia

Porsche Mission E | Kolejny raz Porsche "zniszczyło" system

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.