Chevrolet Camaro ZL1 | Dziki i nieposkromiony muscle car [Aktualizacja]

Fordowi Mustangowi wyrósł w ojczyźnie bardzo groźny konkurent. Chevrolet właśnie zaprezentował najmocniejszą wersję Camaro. ZL1 to prawdziwa bestia!

Ford Mustang 2015 ROUSH Stage 3 | Prawdziwy rumak

Dotąd najmocniejszą odmianą nowego Camaro była wersja SS z potężną 6,2-litrową V-ósemką o mocy 460 KM i 617 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Teraz w stadzie pojawił się samiec alfa - Chevy Camaro ZL1. Pod maską ZL1 pracuje jednostka 6.2 LT4 V8, ale wyciśnięto z niej aż 640 KM mocy i 870 Nm maksymalnego momentu obrotowego. V-ósemka może współpracować z klasyczną 6-biegową skrzynią biegów albo nowoczesnym automatem o 10 przełożeniach.

Chevrolet nie ujawnił jeszcze osiągów nowego Camaro, ale możemy być pewni, że za Oceanem do życia powołano prawdziwą bestię. Słabszy o 200 KM Camaro SS z automatem w sprincie do pierwszej "setki" potrzebuje zaledwie 4 sekund.

Za świetne osiągi i doznania z jazdy nie odpowiada tylko potężny silnik. Twórcy chwalą się jeszcze: sportowo zestrojonym zawieszeniem Magnetic Ride, procedurą startu, czy wyczynowymi hamulcami Brembo. Camaro jest także wyposażony w system Performance Traction Managment, który może pracować w kilku trybach (np. Wet, Dry, Sport, Race) i pomaga kierowcy w zapanowaniu na autem i jak najszybszej jeździe. Jeżeli nie życzymy sobie komputerowej asysty zawsze można ustawić system PTM w tryb Off, a wszystkie wspomagacze zostaną wyłączone.

Amerykanie zadbali, aby Camaro ZL1 odróżniał się od reszty rodziny i zafundowali mu jeszcze agresywniejszy wygląd. W oczy rzuca się przeprojektowany grill, zupełnie nowa maska, zmodyfikowane i poszerzone zderzaki oraz agresywne progi. Z tyłu nie mogło oczywiście zabraknąć nowego, większego skrzydła. Camaro ZL1 otrzymał także wyjątkowe 20-calowe felgi. Dedykowane muscle carowi opony to Goodyear Eagle F1 Supercar.

We wnętrzu zmiany nie są aż tak radykalne. Pojawiła się sportowa, spłaszczona na dole kierownica, sportowe fotele Recaro, nowa wajcha zmiany biegów i czerwone przeszycia na tapicerce. Oczywiście znajdziemy również obowiązkowe plakietki z nazwą wersji ZL1. Spostrzegawczy zauważą na kierownicy charakterystyczny napis "Fifty" - Chevrolet Camaro obchodzi w tym roku 50 urodziny.

Camaro ZL1 ma wejść do sprzedaży w drugiej połowie roku. Chevrolet nie podał jeszcze cen topowej odmiany swojego muscle cara. Przypomnijmy, ceny 460-konnego Camaro SS startują w Stanach od 37 295 dolarów, czyli około 144 tysięcy złotych.

AKTUALIZACJA 25.03.2016 r.

Podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku do rodziny ZL1 dołączyła wersja bez dachu Convertible. Tak, pod maską kabrioletu również drzemie 640 KM mocy...

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Chevrolet Camaro | Znamy już ceny

INNE LINKI

Chevrolet Camaro | Edycja specjalna na 50. urodziny

Mustang lepszy od Camaro . Pierwszy raz od 6 lat

Czym jeżdżą Amerykanie? | Top 50 roku 2015

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.