Ponad 8 mln zł za 20 limuzyn dla VIP-ów. Przetarg rozstrzygnięty

Jak informuje RMF FM, Biuro Ochrony Rządu rozstrzygnęło już przetarg na 20 nowych limuzyn dla VIP-ów. Zwycięskie okazały się Audi A8 L

"Niezniszczalne opony" i inne elementy prezydenckiej limuzyny

Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. wygrało przetarg na dostarczenie 20 limuzyn dla BOR. Wartość zamówienia przekroczy 8 mln zł. Jak zatem łatwo policzyć, średnia cena nowych samochodów VIP-ów wynosi około 400 tys. zł. Warszawska spółka mająca w swoim portfolio samochody marek Porsche, Audi, Volkswagen i Skoda pokonała firmę Zeszuta, która produkuje zabudowy specjalne oraz jest dilerem marki Mercedes w Radomiu.

Ograniczona liczba oferentów wynikała z konkretnie sprecyzowanych warunków, jakie musiały spełniać samochody. To m.in. przynajmniej 5,2 m długości i 3,1 m rozstawu osi, silnik benzynowy o mocy minimum 408 KM, napęd na cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów z możliwością ręcznej zmiany przełożeń. Lista wyposażenia dodatkowego obejmowała niespełna 80 dodatków, na których znajdowały się m.in.: system multimedialny umilający podróż pasażerom siedzącym z tyłu z telewizją i odtwarzaczem DVD; lodówkę na napoje; skórzaną tapicerkę na przednich, wentylowanych fotelach oraz tylnej kanapie.

Takie wymagania spełniały trzy samochody: - Znajdujące się w ofercie spółki Porsche Inter Auto zwycięskie Audi A8 L quattro z 4-litrowym silnikiem TFSI o mocy 435 KM (od 484 tys. zł brutto). - Znajdujący się w ofercie firmy Zeszuta Mercedes S500 4MATIC za minimum 526 tys. zł brutto. - BMW 750Li xDrive z silnikiem o mocy 460 KM (od 506 tys. zł brutto).

Dokumenty, do których dotarło RMF FM, sugerują, że w przetargu brał udział przynajmniej jeszcze jeden oferent. Jak informowała wcześniej "Gazeta Prawna", była nim spółka Auto Fus, w której ofercie znajduje się trzecie z wymienionych powyżej aut. Najwyraźniej oferta przedstawiona przez warszawskiego dilera BMW nie spełniła wszystkich wymagań określonych przez BOR, bo nie dokonano jej oceny.

Przetarg ogłoszono jeszcze przed tym, gdy w pędzącej po autostradzie prezydenckiej limuzynie pękła opona. Zwycięzca przekonał BOR przede wszystkim ceną. Biuro nie potwierdziło tej informacji, odsyłając do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. MSWiA nie odpowiadało na nasze telefony.

ZOBACZ TAKŻE:

Brakuje 100 mld zł na nowe drogi. Ale rząd ma plan

INNE LINKI:

Poznasz samochód po fragmencie karoserii? [QUIZ ]

Prześwietlamy ceny | Audi

Nowe Audi Q5 na ostatniej prostej

Nadciąga Audi R8 ze słabszym silnikiem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.