BMW i5 w 2020 roku?

Pojawiają się nowe wieści na temat powiększającej się rodziny elektrycznych BMW serii "i". Nowy model, który wypełni lukę pomiędzy i3 oraz i8 będzie najprawdopodobniej SUV-em lub crossoverem

Alpina B7 xDrive | Po co czekać na M7

W ostatnich miesiącach pojawiło się sporo plotek na temat nowego BMW z literką "i". Najnowsze doniesienia z Bawarii mówią o samochodzie, który będzie napędzany przez silnik elektryczny. Jednostka spalinowa pojawi się w nim raczej jako opcja służąca do powiększania zasięgu napędu elektrycznego.

Trzeci model z serii "i" otrzyma nazwę i5. Zostanie zbudowany na płycie podłogowej FSAR, która jest przystosowana do montażu płaskich baterii. Nowy samochód elektryczny od BMW będzie zbudowany w dużej mierze z włókna węglowego. Jego nadwozie nabierze kształtów jak crossover, ale niewykluczone, że finalną wersją będzie SUV. Niektóre źródła mówią o modelu z nadwoziem sedan, ale te plotki nie zostały w żaden sposób potwierdzone.

Przedstawiciele BMW mówią jedynie o modelu, którego zadaniem będzie przyciągnięcie klientów poszukujących rodzinnego i ekologicznego samochodu. Inżynierowie BMW pracują obecnie nad napędem dla nowego modelu, ale nie zamierzają uczestniczyć w wyścigu pomiędzy producentami, kto zaoferuje największy zasięg.

Zanim BMW i5 pojawi się na rynku minie jeszcze sporo czasu. Wstępne przypuszczenia mówią o tym, że auto zostanie zaprezentowane dopiero pod koniec obecnej dekady.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW i8 | Test | Wzbudza skrajne emocje

INNE LINKI

Programiści stworzą nowe modele BMW ?

Lexus LF-FC dopiero w 2020

BMW M235i na sterydach od Schnitzera

Infiniti Q50 | Nowe 400-konne V6 pod maską

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.