Nadciąga Audi R8 ze słabszym silnikiem

Audi przymierza się do stworzenia bazowej odmiany modelu R8. Najsłabszą wersję supersamochodu z Ingolstadt zobaczymy już w 2018 roku

Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Sercem najsłabszego Audi R8 w gamie ma być silnik V6. To wiemy już od dłuższego czasu. Teraz pojawiły się informacje, że Audi najprawdopodobniej zdecyduje się na 3-litrową, podwójnie doładowaną V-szóstkę TFSI. Będzie to konstrukcja bardzo zbliżona do silnika, jaki pracuje pod maską Audi S4 i S4 Avant . W podrasowanym Audi A4 moc sięga 354 KM i 500 Nm maksymalnego momentu. Na potrzeby R8 z trzech litrów inżynierowie mają wycisnąć okrągłe 450 KM.

Silnik ma współpracować z siedmiostopniowym, dwusprzęgłowym automatem. Nie zabraknie oczywiście napędu quattro. Pojawiła się także spodziewana prędkość maksymalna - 305 km/h.

Dlaczego Audi zmuszone jest do stworzenia Audi R8 z mniejszym i słabszym silnikiem? Wszystko przez rynek chiński, gdzie nakładane są bardzo wysokie podatki na samochody z dużymi silnikami. Z tego powodu 5,2-litrowa V-dziesiątka nie pozwala R8 wykręcić zadowalających słupków sprzedaży. Chiny to zbyt ważny rynek, żeby jakikolwiek producent mógł sobie pozwolić na nie wykorzystanie potencjału swojego modelu.

Audi rozważało nawet wyprodukowanie R8 z pięciocylindrowym silnikiem o pojemności 2,5 litra. Jednak ten pomysł porzucono, bo R8 za bardzo zbliżyłoby się do Audi TT RS .

ZOBACZ TAKŻE:

Jakie nowości przyszykowało Audi na najbliższe dwa lata?

INNE LINKI

Prześwietlamy ceny | Audi

Seat Ateca | Tak wygląda SUV Seata

Volvo V40 | Ofensywy ciąg dalszy

Recon MC8 | Audi R8 na sterydach | Galeria

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.