Rezvani nie daje o sobie zapomnieć | Pakiet Performance dla Bestii

Ekstremalna Bestia zbudowana na bazie Ariela Atoma stanie się jeszcze bardziej... karbonowa. Wszystko za sprawą pakietu X Performance

Aston Martin CC100 Concept

Rezvani Beast X otrzyma pakiet Performance już w ten weekend podczas Amelia Island Festival of Speed. Co wchodzi w skład pakietu? Cała masa elementów z włókna węglowego - nowy przedni spojler, progi czy wielkie podwójne skrzydło z tyłu. Za to w środku pojawi się nowa kierownica, oczywiście również wykonana z karbonu. Pakiet X Performance będzie dostępny dla nowych klientów, a także tych, którzy już posiadają Bestię. Każdy z elementów będzie można kupić osobno. Na razie Rezvani nie ujawniło ceny pakietu.

Jeżeli nie wiecie, czym Rezvani Beast jest, to już spieszymy z wyjaśnieniami. Zbudowana na bazie Ariela Atoma wściekle czerwona Bestia pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Swoją nazwę zawdzięcza oczywiście wielkiej mocy - podstawowy model Rezvani o tym kryptonimie ma aż 500 KM. Amerykanie wycisnęli je z 2,4-litrowej jednostki napędowej, zapożyczonej z Hondy. Moc jest tym bardziej imponująca, że Rezvani Beast waży zaledwie 748 kg.

Podstawowy model ma 500 KM, ale to wcale nie szczyt możliwości Amerykanów. Istnieje także Bestia na pokładzie, której pracuje wspomniany silnik Hondy, ale wyposażony w dwie potężne turbosprężarki Garret. Moc topowej odmiany? Okrągłe 700 KM... Wskazówka prędkościomierza minie pierwszą "setkę" po niecałych 2,5 s. Wrażenie robi także cena - 325 tysięcy dolarów, czyli około 1,3 miliona złotych.

Najspokojniejsza odmiana modelu Beast o imieniu Speedster ma "tylko" 300 KM mocy i rozpędza się do 100 km/h w 3,5 sekundy.

ZOBACZ TAKŻE:

SUV-y i crossovery | Ofensywa trwa

INNE LINKI

Nokian : Oszukiwaliśmy podczas testów. Ale to już przeszłość

Rezvani Beast X | Oszałamia osiągami

Salon Genewa 2016 | Morgan idzie w prąd

3 tony masy, karoseria z dwuwarstwowej stali i "niezniszczalne" opony. Oto prezydencka

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.