Alfa w końcu pokaże SUV-a

Włoski producent testuje cierpliwość swoich fanów. Najpierw wielomiesięczne oczekiwanie na nową Giulię, a w międzyczasie spekulacje na temat pierwszego SUV-a od Alfa Romeo, które ciągle nie ustają

Alfa Romeo Giulia | Opóźnienia przez testy zderzeniowe?

Według najnowszych doniesień przedstawiciel segmentu SUV od Alfa Romeo zadebiutuje dopiero w listopadzie podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. To słowa jednego z szefów w koncernie FCA, który zapowiedział, że ten model pojawi się na jednej z ważniejszych imprez, która odbędzie się jesienią.

Nie dalej jak kilka tygodni temu pojawiły się plotki, że auto otrzyma nazwę Stelvio . Przy okazji zdradzono, że podczas jednego z ostatnich spotkań na szczycie w FCA ustalono już datę rozpoczęcia produkcji Giuli. Auto wjedzie na taśmy montażowe już 14 marca.

Niestety na model Stelvio będziemy musieli jeszcze poczekać. Najpierw premiera podczas targów w Los Angeles, a być może nawet w tym samym kwartale zostanie uruchomiona jego produkcja. Sprzedaż powinna zatem ruszyć na początku przyszłego roku.

Pierwszy SUV Alfa Romeo powstanie na płycie podłogowej Giorgio , którą wykorzystano do budowy modelu Giulia. Pod maską powinniśmy ujrzeć te same silniki, co u przedstawiciela segmentu D. Począwszy od silników benzynowych 2.0, przez Diesla 2.2, a skończywszy na wersji QV z jednostką V6 o pojemności 2.9.

Póki co pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne znaki z włosko-amerykańskiego koncernu.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulietta QV | Test | Cena uczuć

INNE LINKI

Alfa Romeo Giulietta | Prezentacja modelu

Salon Genewa 2016 | SUV -y i crossovery | Ofensywa trwa

Alfa Romeo Giulietta | 60 lat ślicznotki

Ford szykuje ofensywę w klasie SUV

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.