Radical RXC Turbo 500R | Najbardziej radykalny w historii

Firma Radical znana jest ze swoich bezkompromisowych projektów. Tym razem brytyjscy inżynierowie poszli o krok dalej i stworzyli prawdziwie piekielną bestię w limitowanej edycji

Radical SR3 RS | Za kierownicą

Radical buduje od końca lat 90. samochody, których naturalnym środowiskiem jest tor wyścigowy, ale są dopuszczone do ruchu po drogach publicznych. Kilka dni temu na targach w Genewie brytyjska firma zaprezentowała najmocniejszą wersję Radicala w historii.

Maszyna nazywa się RXC Turbo 500R i bazuje na wersji z zamkniętym nadwoziem, która miała premierę kilka lat temu. Sercem pojazdu jest silnik EcoBoost V6, który został zamontowany do stalowej ramy przykrytej nadwoziem z włókna węglowego. Jednostka napędowa jest wspomagana przez parę turbosprężarek oraz intercoolerów. Do tego wyposażono ją w kute tłoki, ręcznie wykończoną głowicę oraz przeprogramowane ECU. W sumie do dyspozycji kierowcy zostaje oddanych 600 KM oraz 630 Nm.

Całość jest przekazywana wyłącznie na tylne koła, przy pomocy sześciobiegowej skrzyni sekwencyjnej. Maszyna jest lekka, ale za hamowanie odpowiadają tarcze o przekątnej 360 mm z przodu (330 mm z tyłu). Z takim zestawem można spokojnie pokusić się o próbę pobicia rekordu na torze Nuburgring, który zresztą przez pewien czas należał do samochodu tej firmy.

Firma Radical zatrudniła specjalistów z włoskiej firmy Aznom żeby stuningowali trochę wnętrze samochodu. Pojawiła się tam Alcantara oraz włókno węglowe. Nabywca otrzyma też zestaw dedykowanych bagaży.

Potencjalni nabywcy muszą się pospieszyć ze składaniem zamówienia. Powstanie tylko 21 egzemplarzy specjalnej wersji RXC Turbo 500 R.

ZOBACZ TAKŻE:

Samochody prawie nieznane | W tych autach na pewno się wyróżnisz

INNE LINKI

Pagani na Nurburgringu

Wideo | 33 najpiękniejsze dźwięki uruchamiania silnika

Radical wyprodukował już 1000 aut

Ekstremalne maluchy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.