Toyota Setsuna | Drewniany koncept [Nowe zdjęcia]

Już niebawem wystartuje jedna z najważniejszych imprez modowych w Mediolanie. Nie zabraknie tam Toyoty, która przedstawi swój śmiały, drewniany koncept

Toyota Prius | Piękna czy bestia?

Auto zaprezentowane podczas Milan Design Week to Toyota Setsuna. Jej nazwa oznacza po japońsku "chwilę". Koncept został wykonany w całości ręcznie przy użyciu drewna.

Nadwozie zbudowano z cedru, a rama została wykonana z japońskiej brzozy. Podłoga powstała przy wykorzystaniu wiązu, natomiast kierownica jest z cyprysu. Co ciekawe, podczas budowy tego samochodu wykorzystano technikę stolarki nazywaną okuriari, która nie wykorzystuje śrub czy gwoździ. Wszystko jest połączone przy użyciu naturalnych wklęsłości oraz wypukłości. Oczywiście nie zabrakło tam części mechanicznych wykonanych z aluminium oraz skórzanego pokrycia tapicerki. Na desce rozdzielczej zamontowano stuletni licznik.

Toyota Setsuna została stworzona przez tych samych inżynierów, którzy trzy lata temu zbudowali koncepcyjną Toyotę Camatte. Nowy model rozpędza się do 45 km/h dzięki silnikowi elektrycznemu. Zasila go sześć baterii 12-voltowych. Zasięg pojazdu to 25 km.

Auto zostało skonstruowane tak, by mogło go prowadzić dziecko lub osoby o niskim wzroście. W środku regulowane są nie tylko fotele i kierownica, ale także pedały hamulca i gazu.

Toyota liczy, że podczas imprezy modowej zbierze jak najwięcej opinii, szczególnie wśród projektantów. Pomogą one w projektowaniu przyszłych modeli japońskiego producenta. Tydzień Designu w Mediolanie rusza 12 kwietnia i potrwa pięć dni.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Corolla | 50 lat bestsellera wszech czasów

INNE LINKI

Toyota Prius | Piękna czy bestia? | Nowe zdjęcia

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

Raport awaryjności DEKRA 2016 | Te auta psują się najrzadziej

Toyota S -FR | Olbrzymie zainteresowanie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.