Programiści stworzą nowe modele BMW?

BMW zamierza w najbliższym czasie zatrudnić programistów, którzy stworzą nie tylko autonomiczny samochód, ale także sztucznego kierowcę

BMW M5 | Spróbuj ruszyć

Od dłuższego czasu Dolina Krzemowa jest odwiedzana przez producentów samochodów, a giganci z Kalifornii sięgają po najlepszych specjalistów z odległych zakątków motoryzacyjnego świata. Robi tak Google, robi tak Apple. Tesla działa skutecznie po obu stronach barykady.

Dlatego nie powinniśmy się dziwić słowom członka zarządu BMW, Klausa Froehlicha, który podczas konferencji prasowej ogłosił, że celem BMW jest obsadzenie co najmniej połowy centrum badań i rozwoju najlepszymi programistami, którzy stworzą sztuczną inteligencję dla autonomicznych samochodów BMW.

Mówiąc krótko, po 100 latach bawarski koncern nie skupia się tylko na budowie samochodu. Niemcy chcą dostarczyć do niego w zestawie inteligentnego, ale sztucznego kierowcę, który poprowadzi bezpiecznie samochód.

Wiele koncernów prowadzi prace nad autonomicznym samochodem, ale ambicją BMW jest stworzenie "najinteligentniejszego samochodu". Oczywiście nie będzie to krótki i łatwy proces. Jednak w najbliższych latach możemy się spodziewać coraz mocniejszej integracji samochodów BMW z usługami typu "chmura" lub samą globalną siecią.

Na więcej przykładów tej kooperacji przyjdzie nam jeszcze poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Serii 8 wraca do gry

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.