Yebbujana R2 | Dynamiczny delfin

Ten samochód wzbudzał spore zainteresowanie podczas targów Genewie nie tylko ze względu na dość nietypowy wygląd. Niektórych, szczególnie polskojęzycznych dziennikarzy, zaintrygowała jego, dość osobliwa nazwa

Tesla Model S P85+ | Pierwsza jazda | Tesla byłby dumny?

Podczas imprezy w Genewie pojawiła się południowokoreańska firma Power Plaza, która zaprezentowała swój najnowszy produkt o bardzo nietypowej nazwie. Yebbujana R2 to kompaktowe kabrio. Na razie prezentowane w fazie koncepcyjnej, ale trzeba przyznać, że projekt zapowiada się ciekawie.

Niewielki kabriolet zbudowano na monokoku z włókna węglowego. Wygląd karoserii przyciąga nie tylko kolorem, ale także nietypowymi kształtami. Koreańscy styliści tłumaczą inspirację kształtami "dynamicznego delfina".

W niewielkim wnętrzu upakowano dwa sportowe fotele oraz trójramienną kierownicę. Zmieściła się tam deska rozdzielcza, system multimedialny, a w miejscu lusterek umieszczono wyświetlacze ciekłokrystaliczne.

Yebbujana R2 jest wyposażony w silnik elektryczny, który czerpie energię z baterii litowo-jonowej o pojemności 81 kW. Mały motor elektryczny dostarcza całkiem pokaźnej mocy 107 KM. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w pięć sekund, a jego prędkość maksymalna to prawie 200 km/h.

Najciekawiej prezentuje się zasięg tego samochodu. Producent przekonuje, że w pełni naładowane akumulatory pozwalają na przejechanie ponad 760 kilometrów. Jednak, jak się później okazało, jest to możliwe pod warunkiem utrzymywania prędkości nie przekraczającej 60 km/h.

Producent nie zdradził, kiedy samochód pojawi się w produkcji. Nie wiemy też, czy planowana jest ekspansja na Starym Kontynencie.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima 2.0 XL| Test | Made in Korea

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.