Nowy Mustang pojawi się szybciej

Ciekawe wiadomości spływają zza wielkiej wody. Wynika z nich, że żywot aktualnego Mustanga może zostać skrócony. Jednak fani nie muszą się martwić. Po prostu nowa wersja pojawi się szybciej niż planowano

Najlepszy sportowy samochód z USA

Użytkownicy jednego z amerykańskich forów poświęconych Mustangowi dotarli do dokumentów przygotowanych przez firmę consultingową na temat cyklu życiowego Forda Mustanga. Jak to bywa w przypadku takich dokumentów, nie wszystkie dane trzeba brać na poważnie, ale dają one obraz strategii marki spod znaku błękitnego owalu.

Dokument został przygotowany latem zeszłego roku, gdy sprzedaż aktualnej wersji Mustanga była bardzo dobra, a konkurent w postaci Camaro był dopiero przygotowywany do wejścia na rynek w odświeżonej formie. Badano w nim możliwość skrócenia cyklu życiowego Forda Mustanga i wprowadzenie nowej generacji trochę szybciej, bo w 2020 roku.

Generacja SN95 była sprzedawana przez 10 lat podczas gdy jej poprzednik był obecny na rynku przez 9 lat. Aktualna wersja zadebiutowała w zeszłym roku, więc kolejna wersja przygotowywana do premiery już za 5 lat to dość szybkie tempo. Na razie Ford nie potwierdza tych rewelacji, ale konieczność utrzymywania ciągłej konkurencyjności produktu oraz coraz ostrzejsze normy spalania, mogą wymóc na producencie Mustanga właśnie taką decyzję.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang GT | Pierwsza jazda | I tak go pokochasz

źródło: Okazje.inf

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.