Lazareth LM847 | Szalony quad z silnikiem V8

Oto kolejny odjechany projekt od ekipy Lazareth. Po włożeniu do Renault Twingo silnika z Range Rovera V8 przyszedł czas na motocykl, który nie jest do końca motocyklem, a zasila go silnik od Maserati

Lazareth Wazuma V8F | Quad z silnikiem Ferrari

Jeżeli mieliście kiedykolwiek problemy z określeniem definicji szaleństwa, to jest to idealny przykład. Lazareth LM847 to motocykl, a konkretnie sportowy quad obudowany wokół silnika V8 od Maserati.

Nie jest to pierwszy projekt tego typu. Wystarczy przypomnieć sobie chociażby legendę w postaci Tomahawka wyposażonego w silnik V10 albo projekt od Boss Hoss, czyli amerykańskiego cruisera z silnikiem V8 od Chevroleta.

Model LM847 zaprezentowany kilka dni temu w Genewie to projekt, którego sercem jest jednostka V8 o pojemności 4,7 litra. Silnik występuje na co dzień w Maserati Quattroporte i Alfa Romeo 8C Competizione. 470 KM maksymalnej mocy i 620 Nm momentu obrotowego w przypadku motocykla jest wartością zabójczą. Całość waży około 400 kg, a więc stosunek mocy do masy jest bardzo solidny. Za przeniesienie napędu odpowiada jednostopniowa przekładnia ze sprzęgłem hydrokinetycznym.

Ciężko nawet sobie wyobrazić jak rozpędza się i skręca ten potwór na czterech kółkach. Tak, czterech, bowiem na każdej osi umieszczono tandem kół. Podobne rozwiązanie zastosowano we wspomnianym wyżej Tomahawku. Zakładamy, że maszyna będzie służyła wyłącznie do bardzo szybkiej jazdy wprost. Jednak chwała temu, kto będzie na tyle odważny, żeby na niego wsiąść.

ZOBACZ TAKŻE:

Szalone lata 90. Część pierwsza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.