Forza Motorsport pojawi się na PC

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów wyścigowych gier. Forza Motorsport będzie dostępna w końcu dla użytkowników komputerów PC. Dotychczas z tytułu mogli się cieszyć wyłącznie posiadacze konsoli Xbox

To nie gra, to niemiecki radiowóz

Fani realistycznych gier wyścigowych dostępnych na komputery PC nie mieli zbyt dużego wyboru. NA rynku dostępne jest wąskie grono tytułów takich jak np. Live for Speed czy Project Cars. Już niebawem dołączy do nich uznany wśród graczy konsolowych tytuł z serii Forza Motorsport. Producent gry, czyli Microsoft i studio Turn 10 zapowiedzieli  specjalne wydanie na komputery wyposażone w system Windows 10.

Forza Motorsport 6: Apex będzie tytułem dostępnym za darmo. Niestety nie będzie to kopia jeden do jednego w porównaniu z wersją na konsolę Xbox. W tytule dostępnym dla komputerów z Windows 10 pojawi się mniejsza liczba samochodów. Będzie ich zaledwie 63, podczas gdy w wersji na konsolę dostępnych jest 460. Liczba torów wyścigowych będzie ograniczona do sześciu (w oryginale 26).

Microsoft zapowiada, że jest to dopiero "rozgrzewka" przed wprowadzeniem pełnych wydań dostępnych na komputery PC. Gra będzie wykorzystywać DirectX 12, więc grafika będzie na bardzo wysokim poziomie. Producent obiecuje możliwość grania w rozdzielczości 4K, dlatego będzie potrzebna bardzo dobra konfiguracja komputera, aby móc korzystać z pełni możliwości gry.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Zupełnie nowa odsłona Need for Speed

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.