Salon Genewa 2016 | Alfa Romeo Giulia dostanie nowe silniki

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowano po raz kolejny model Alfa Romeo Giulia. Włoski koncern zapowiedział przy tej okazji nowe jednostki, które pojawią się pod maską do końca roku

SUV Alfy Romeo będzie się nazywał...

Podczas pierwszego dnia prasowego targów motoryzacyjnych w Genewie Alfa Romeo zapowiedziało, że od 15 kwietnia rozpocznie się proces zbierania zamówień na nową Giulię, która jest naturalnym następcą Alfa Romeo 159.

Na początek nowy model będzie dostępny z dwoma jednostkami napędowymi. Podstawowymi silnikami będzie benzyniak o pojemności dwóch litrów, dysponujący mocą 200 KM. W przypadku jednostek wysokoprężnych klienci będą mieli do wyboru dwa turbodiesle o pojemności 2,2 litra (150 i 180 KM). To jednak nie koniec, ponieważ pojawi się jeszcze mocniejszy Diesel o mocy 210 KM, a także topowa wersja QV, z silnikiem benzynowym o mocy 280 KM.

W standardzie Giulia będzie sprzedawana z sześciobiegową skrzynią ręczną. Za dopłatą będzie można zamówić ośmiobiegowy automat, który będzie współpracował ze wszystkimi jednostkami w gamie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tak wygląda Alfa Romeo Giulia bez koniczyny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.