Ken Block w Focusie RS

Ken Block i jego team Hoonigan Racing Division zacieśniają współpracę z marką spod znaku błękitnego owalu. W nadchodzącym sezonie rallycrosowym wystąpią w nowym Fordzie Focusie RS

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Kilka dni temu Block zaprezentował ósme wydanie Gymkhany, w którym pod koniec klipu pojawia się Ford Focus RS w wersji Rallycross. Nie jest to przypadek, bowiem znany na całym świecie kierowca rajdowy i drifter wystąpi w tym sezonie w mistrzostwach FIA World Rallycross Championship.

Ekipa Kena Blocka od dłuższego czasu sympatyzuje z Fordem, dlatego wybór samochodu nie powinien nikogo dziwić. Focus RS Rallycross będzie wyposażony w napęd na wszystkie koła oraz silnik EcoBoost o mocy 600 KM. Za przekazywanie mocy odpowiada sześciobiegowa, sekwencyjna skrzynia biegów. Lekki i bardzo mocny, rajdowy Focus RS potrzebuje nieco ponad 2 sekundy na rozpędzenie się do setki.

Ekipia Hoonigan Racing Division wystąpi w dwóch samochodach tego typu. Drugim kierowca będzie Andreas Bakkerud, który początkowo miał startować w modelu Fiesta ST, ale finalnie także otrzyma Focusa.

Sezon FIA World Rallycross rusza 15-17 kwietnia w Portugalii.

ZOBACZ TAKŻE:

FORD FOCUS RS | PRAWDZIWA BESTIA

2016 Ford Focus RS2016 Ford Focus RS Ford Focus RS | Narodziny legendy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.