Bentley Bentayga | Zbyt wiele zamówień na najdroższego SUV-a na świecie

Pomimo zwiększenia mocy produkcyjnych, zamówienia na SUV-a Bentleya znacząco przerastają podaż

Bentley Bentayga | Będzie mocniejsza wersja

Około 200 tys. euro (około 860 tys. zł) - od tej kwoty startują ceny Bentleya Bentaygi, którego Brytyjczycy reklamują jako najdroższego SUV-a na świecie. Mimo astronomicznej kwoty, kolejka zamawiających jest znacznie dłuższa, niż pozwalają na to moce przerobowe brytyjskich zakładów. Nie pomogło nawet zwiększenie wydajności produkcyjnej z 3,6 tys. do 5,5 tys. egzemplarzy rocznie. "Automotive News" informuje, że Bentley otrzymał już około 10 tys. zamówień na swojego SUV-a. Obecnie okres oczekiwania na Bentaygę wynosi około roku, dlatego włodarze marki zastanawiają się, czy możliwe jest kolejne przyspieszenie produkcji.

Bazową cenę Bentaygi bardzo łatwo podbić do niewyobrażalnych wręcz kwot. Warto pamiętać o najdroższym dodatku, który powstaje we współpracy z Breitlingiem. Mowa o złotym zegarku, który na zamówienie montowany jest na szczycie kokpitu. Jego cena wynosi około 200 tys. dolarów (niespełna 800 tys. zł). Wyjątkowy zegarek wykańczany jest białym, różowym lub klasycznym żółtym złotem i wzbogacany ośmioma brylantami.

Do napędu Bentaygi służy sześciolitrowa jednostka W12. Silnik generuje moc 608 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z 8-biegowym automatem, a moc pryekayzwana jest na wszystkie koła. Taka moc bez problemu radzi sobie z wielką bestią pokroju Bentaygi - osiągi są po prostu oszałamiające. Sprint do pierwszej setki zajmuje równe 4 sekundy, a kończy się dopiero na 301 km/h. Brytyjczycy z dumą podkreślają, że stworzyli najszybszego SUV-a na świecie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Bentley Mulsanne | Jeszcze więcej luksusu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.