Salon Genewa 2016 | Chevrolet Corvette Grand Sport | Po amerykańsku

Genewa to miejsce typowo europejskich premier, ale i dla miłośników amerykańskiej motoryzacji w tym roku trafiła się prawdziwa perełka

60 lat Chevroleta Corvette

Mowa tu o Chevrolecie Corvette Grand Sport. Sercem pięknej Corvette jest 6,2-litrowa V-ósemka LT1, która dostarcza kierowcy aż 460 KM. Potężny silnik standardowo współpracuje z siedmiobiegową ręczną skrzynią biegów, a w opcjach znalazł się automat o ośmiu przełożeniach. Grand Sport to także wyczynowe hamulce Brembo, zmodyfikowane zawieszenie oraz opony Michelin Pilot Super Sport.

Nowy grill Grand Sporta i poszerzone zderzaki oraz nadkola to nawiązanie do bezkompromisowej, 650-konnej Corvette Z06. Grand Sporta będzie można zamówić z pakietem "Z07", na który składa się elementy aerodynamiczne z włókna węglowego, ceramiczno-karbonowe hamulce oraz jeszcze lepsze opony Michelin Sport Cup 2. Podobnie jak na zewnątrz, również w kabinie Amerykanie postawili na kontrastującą mieszankę bardzo ciemnej szarości i niebieskiego koloru Tension Blue.

Corvette Grand Sport do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych wejdzie już na przełomie wiosny i lata 2016. Do Europy Grand Sport dotrze po wakacjach.

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Corvette Z06 | W końcu w Europie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.