Salon Genewa 2016 | Honda Civic Hatchback Prototype | Idzie nowe

W Genewie możemy zobaczyć zwiastun 10. generacji popularnego japońskiego kompaktu

Mugen | Pięć pomysłów na Hondy

Japońska marka do Szwajcarii przywiozła koncept kolejnej generacji Hondy Civic. Premiery produkcyjnej wersji dziesiątki możemy się spodziewać w październiku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, a na drogi nowy kompakt powinien wyjechać już na początku 2017. Civic Hatchback Prototype zapowiada, czym Civic X będzie.

Koncepcyjny Civic jest o 130 mm dłuższy, o 30 mm szerszy i o 20 mm niższy od obecnie produkowanego kompaktu. Styliści czerpali inspiracje z samochodów sportowych, co widzimy zwłaszcza z tyłu - duży spojler (a nawet dwie lotki...), dyfuzor, dwie duże końcówki wydechu, powyginane LED-owe światła, wloty powietrza i agresywnie narysowany zderzak. Z innych sportowych elementów trzeba wymienić jaskrawe zaciski hamulców, ostre dynamiczne linie oraz wyraźne przetłoczenia. Hatchback Prototype wygląda bardzo zadziornie, ale możemy się spodziewać, że wersja produkcyjna zostanie stonowana.

Poznaliśmy też jednostki napędowe, jakie trafią na pokład nowego Civika. Z benzyniaków będą do wyboru dwa motory VTEC Turbo o pojemności 1.0 (trzy cylindry) oraz 1.5 litra (cztery cylindry). Dla zwolenników jednostek wysokoprężnych przyszykowano diesla 1.6 i-DTEC. Standardowo silniki będą współpracować z 6-biegową ręczną skrzynią biegów, a w opcjach znajdzie się skrzynia bezstopniowa.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Honda Civic tylko dla Amerykanów

Więcej o:
Copyright © Agora SA